Informační centrum

Toulky Novoměstskem: Sportovní aktivity

/ Erik Havlík

Nové Město na Moravě a jeho nejbližší okolí zkrátka žije sportem…

Toulky Novoměstskem: Sportovní aktivity

V dnešním článku jsme pro vás připravili sérii sportovních aktivit, které můžete při svých toulkách využít. Záměrně dnes u některých případů zasahujeme až za hranice našeho území Novoměstska. Zároveň však zůstáváme v tzv. Koruně Vysočiny, které jsme součástí. Nechte se inspirovat sérií těchto tipů. Sportem ku zdraví!

Tenisové kurty

  • Dva tenisové kurty u Hotelu Ski nejsou určené pouze pro ubytované hosty. Jestliže byste si na nich chtěli zahrát, stačí se domluvit na hotelové recepci. Tel.: 566 653 011
  • Tenisové kurty u Sportovní haly si můžete taktéž zarezervovat. Tel.: 605 036 419
  • Ve Žďáře nad Sázavou jsou od podzimu 2021 otevřeny kryté tenisové kurty. Ideální nápad na nadcházející podzimní období, že? Tel.: 734 265 323

Vysočina Arena

V jednom z prvních dílů Toulek Novoměstskem jsme komplexně zpracovali podstatnou část aktivit v okolí Vysočina Areny. Pro připomínku zde najdete rozsáhlou síť singletracků, pumptrack, sportovní ovál, ale i test zdatnosti a workoutové hřiště. Ostatně více zjistíte na tomto odkaze. Věděli jste však, že je možné se jako větší skupinka osob domluvit v tamním Testcentru a zkusit si pod vedením zkušených lektorů střelbu biatlonovými puškami? Pro bližší informace se nezapomeňte informovat na telefonním kontaktu níže.

Tel.: 605 111 681

Kuželky v Novém Městě na Moravě

Zkoušeli jste si někdy zahrát kuželky? V Novém Městě na Moravě funguje i úspěšný kuželkářský oddíl, u kterého si můžete pronajmout dvě kvalitní dráhy. Areál „kuželkárny“ se nachází na ulici Sportovní s č. p. 858. Rezervaci můžete uskutečnit přímo u předsedy oddílu.

Tel.: 605 859 382

Lezecká stěna ve Sportovní hale

Novoměstská Sportovní hala je moderním sportovním střediskem. Mimo jiné v ní najdete i lezeckou stěnu o výšce 12 m a šířce 20 m. Nabízí se zde možnost lezeckých kurzů pod odborným vedením instruktora lezení. Pokud jste však aktivními lezci, zkuste si vyšlápnout do terénu a zdolat nějakou z osmistovek :) . Vždyť na Novoměstsku jich máme dostatek.

Tel.: 603 359 574 (instruktor lezení pro Sportovní halu)

Tel.. 725 916 480 (jednorázové vstupy)

Tel.: 775 873 073 (dlouhodobé pronájmy)

Městské lázně

V našem seznamu nesmějí chybět ani u veřejnosti velmi populární Městské lázně. V lázních si nejen dáte „do těla“, ale také své tělo zregenerujete. Na své si přijdou milovníci koupání, wellness, sauny i solária. Vaše děti mohou využít plavecké školy a mnoho dalšího. Při slunném počasí vyzkoušejte venkovní sluneční lázně s lehátky. Vířivka v lázních pojme na 10 osob. Jistě potěší i moderně vybavené fitness centrum. Pravidelně také probíhájí různé wellness rituály a jiné akce.

Lanové centrum Domanín

Těm, kdo chtějí zažít nevšední zážitek a chvíle adrenalinu, doporučujeme lanový park v lese nedaleko u rekreačního střediska Borovinka, který se nachází v obci Domanín. Je otevřen po celý rok a je určený pro nejširší veřejnost. Park je rozdělen na malý a velký okruh. Vzhledem k možnosti různých programů, vám instuktoři naplánují odpoledne dle vašich představ a požadavků.

Tel.: 704 237 683

Máte jakýkoliv dotaz, anebo námět na další článek? Své tipy a dojmy nám zasílejte na ic@nmnm.cz

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250