Informační centrum

Začíná letní sezóna farmářských trhů

/ Petra Tomášková

Druhá květnová sobota odstartuje hlavní letní sezónu novoměstských farmářských trhů. Začínáme 8. května a budeme se potkávat každou sudou sobotu až do 9. října. Těšit …

Začíná letní sezóna farmářských trhů

Druhá květnová sobota odstartuje hlavní letní sezónu novoměstských farmářských trhů. Začínáme 8. května a budeme se potkávat každou sudou sobotu až do 9. října. Těšit se můžete celkem na dvanáct trhů plných toho nejlepšího z domácí produkce. Budeme se potkávat opět v parku na Vratislavově náměstí, a to v čase od 8 do 12 hodin. I letos, jakmile to situace dovolí, se můžete těšit na zajímavé tvořivé dílny, hudební a divadelní představení. Rádi dáme prostor i rukodělným výrobcům, kteří ani letos nemají na růžích ustláno.

Koho najdete letos poprvé na trhu? Chutě z Chotě a jejich labužnické omáčky plné chutí z celého světa, které dodají Vašim grilovaným pokrmům ten správný šmrnc. Kdo má rád ostřejší verzi, může se stavit ke stánku plného chilli omáček a sazeniček Tomáše Petery. Sirupy, čaje a pesta přiveze Monika Zelníčková. Pravidelně už od května provoní každý trh i Koření od Davídka. Zeleninovou baštu a saláty zakoupíte u Jaroslavy Fojtíkové. Paříkovi z Nového Města nabídnou sazenice salátu, kedluben, celeru, paprik, rajčat, cuket, dýní, měsíčních jahod, karafiátů, slziček a slunečnic. Přebytky sazenic zeleniny najdete také u stánku Zdeňka Karmazína z Radňovic.

Nepřijdete ani o oblíbené pekaře, uzenáře, pěstitele a chovatele. Ladíme seznam prodejců, který zveřejníme tradičně ve čtvrtek. Přijďte s námi odstartovat hlavní letní sezónu – sobota 8. května od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí. Těšíme se na Vás.

 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250