Informační centrum

Letní sezónu farmářských trhů otevře Jásalka Band a Regionální potravina – sobota 6. května

/ Petra Tomášková

Ještě se dvakrát vzbudíme a jsou tady oblíbené Novoměstské farmářské trhy. V sobotu 6. května startujeme hlavní letní sezónu plnou toho nejlepšího z našich polí, …

Letní sezónu farmářských trhů otevře Jásalka Band a Regionální potravina – sobota 6. května

Ještě se dvakrát vzbudíme a jsou tady oblíbené Novoměstské farmářské trhy. V sobotu 6. května startujeme hlavní letní sezónu plnou toho nejlepšího z našich polí, sadů a dvorů. Každou sudou sobotu můžete zažít neopakovatelnou atmosféru poctivého farmářského trhu na čerstvém vzduchu v parku na Vratislavově náměstí.

Co bude jinak? Úvodní trh bude nabitý novinkami. Představíme Vám Květinářství Louka z Chrudimi, které nabídne přírodní věnce, hrnkové a řezané květiny. Kvalitní konzervy a hotovky můžete ochutnat na trhu pod značkou Bez-E. Vyrábí je dva sourozenci Jitka a Karel v Nové Říši a jejich výrobky jsou ze zásady bez zbytečných konzervantů, barviv a stabilizátorů. Pečivo posílí dva nováčci – mrkvance z Polné a francouzské pečivo La Baguette ze Záseky u Nížkova. Svůj stánek pod lípou postaví Fajna pasta. Lepší těstoviny, vyráběné z českých a italských surovin bez jakýchkoliv přídavných barviv či látek, prostě nenajdete. Lisované oleje za studena, které Vám přinesou o kapku víc zdraví a radosti, nabídne rodinná farma Ze Stodoly z Jívoví u Křižanova. Vytuňte svoje pokrmy jejich lněným, makovým nebo řepkovým olejem. Počasí začíná přát, proto se můžete těšit na první rajčátka odrůdy Brioso z Farmy Kožichovice. V dřevěném domečku najdete už i K Club s pravidelnou nabídkou kávy a dezertů. S rukama od hlíny zdraví naše dvorní pěstitelka Lenka Malá, bez které by to prostě v sobotu nešlo. Slibuje sadbu jahodníků jednoplodících, stáleplodících, převislých do truhlíků a také měsíčních jahod. Nebudou chybět macešky, sedmikrásky, karafiátky, otužilé skalničky, letničky v mnoha druzích jako jsou muškáty, petunie, surfinie, lobelky, bakopa, stačí si přijít vybrat.

Na prvním trhu se nebude jenom nakupovat, těšit se můžete na první živé vystoupení, a to v podání Jásalky Band, hudby pro všechny generace. V parku najdete i Regionální potravinu Kraje Vysočina, kde můžete ochutnávat vítězné produkty. Mrkněte do přiloženého seznamu přihlášených prodejců, ať máte na sobotu jasno. Nastavte si budíky, protože začínáme úderem osmé hodiny ranní a jsme až do vyprodání zásob. Těšíme se na Vás v sobotu 6. května v parku na Vratislavově náměstí za každého počasí. Nezapomeňte navštívit i Jarní trh https://ic.nmnm.cz/akce/jarni-trh-2/  na spodním náměstí , který bude plný originálních rukodělných výrobků.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250