Informační centrum

Vychutnejte si Vánoční trh plný originálů s vůní svařáku a medoviny

/ Petra Tomášková

Jmelí, svíčky, perníčky, keramiku, formičky, vánoční ozdoby, autorské šperky, dřevěné hračky a spoustu dalšího originálního vánočního sortimentu nabídne tradiční novoměstský Vánoční trh. Za dva týdny …

Vychutnejte si Vánoční trh plný originálů s vůní svařáku a medoviny

Jmelí, svíčky, perníčky, keramiku, formičky, vánoční ozdoby, autorské šperky, dřevěné hračky a spoustu dalšího originálního vánočního sortimentu nabídne tradiční novoměstský Vánoční trh. Za dva týdny je tady Štědrý večer a pokud ještě stále nemáte vše potřebné, vyrazte v sobotu 16. prosince na spodní Vratislavovo náměstí. Přijďte si užít od 8 do 16 hodin vánoční atmosféru, potkat se u svařáku či medoviny a ještě nakoupit originální dárky pro svoje blízké.

Na svátečně vyladěném trhu najdete všechen sortiment, který k Vánocům neodmyslitelně patří. Velký výběr vánočních ozdob nabídne Huť Jakub Tasice, jedna z nejstarších skláren v Evropě. Nebudou chybět vánoční květinové dekorace, ozdoby, svíčky a jmelí. Dámy jistě potěší stánek kožešnictví, šperky a spoustu šitého originálního oblečení a doplňků. Pánové jistě nepohrdnou stánkem nožířství z Moravské Třebové. Vybírat mohou i krásné kožené peněženky, brašny, korbele a hrnky s různými motivy od historie až po myslivost a rybaření. Na Vánočním trhu najdete i řadu prodejců z Novoměstských farmářských trhů. Těšit se můžete do fronty na oblíbené Ráčkovy uzeniny a slovenské sýry ze Zazrivé. Nebudou chybět tradiční Milovské perníčky a pralinky. Nakoupit můžete i zdravé mlsání od Datlového pokušení z Třebíče, Třebaňské oleje, omáčky a dipy The Pelikans z Chotěboře. Přihlášeny jsou i Horácké křížaly a Květinářství Louka Moniky Šebestové. Zahřát se můžete kávou, svařákem, vánočním punčem a medovinou. Samozřejmostí budou perníčky, pralinky, trdelníky, bramborové spirály a další dobroty, které na vánočním trhu prostě nesmí chybět. Po celý den se na vás těší i umělecký kovář Pavel Klimeš z Nového Města, který vás zasvětí do svého řemesla.

Teple se oblečte, přibalte si dobrou náladu a přijďte si s námi užít Vánoční trh plný kouzelné sváteční atmosféry, který se koná na spodním Vratislavově náměstí od 8 do 16 hodin. Pokud jste ranní ptáčata a milujete farmářské dobroty, nezapomeňte se stavit na Farmářský vánoční trh https://hm.nmnm.cz/akce/farmarsky-trh-s-vanocnim-sortimentem-2/ Ten probíhá souběžně v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin.

 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250