Informační centrum

Vítězné výrobky Regionální potraviny zamíří na novoměstské farmářské trhy

/ Petra Tomášková

Hvězdná sestava chovatelů, uzenářů, pěstitelů, pekařů a prvovýrobců zamíří opět v sobotu 24. září do našeho města. Setkáme se výjimečně na spodním Vratislavově náměstí od …

Vítězné výrobky Regionální potraviny zamíří na novoměstské farmářské trhy

Hvězdná sestava chovatelů, uzenářů, pěstitelů, pekařů a prvovýrobců zamíří opět v sobotu 24. září do našeho města. Setkáme se výjimečně na spodním Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin a budeme součástí Svatováclavských slavností https://kd.nmnm.cz/akce/svatovaclavske-slavnosti-2/, které budou souběžně probíhat v parku za kostelem. Farmářské trhy nebudou tentokrát jenom o nákupu, ale i o prezentaci a ochutnávce vítězných výrobků Regionální potraviny Kraje Vysočina.

Co bude jinak? Kus moravské pohody si můžete dopřát u stánku mladé vinařky Markéty Blahové, která pro vás vyrábí víno v Němčičkách u Hustopečí. Ve vinohradě je jako doma, má za sebou Střední vinařskou školu a ráda by vám zpříjemňovala dny a večery svým poctivým moravským vínem. Z jižní Moravy dorazí i Petr Leikep, jenž se zabývá výrobou meruňkového džemu, hruškových a švestkových povidel. Vše vyrábí z ovoce vypěstovaného ve vlastní ovocné zahradě v Bohuticích. Na trhu najdete i kvalitní těstoviny Fajna pasta z prvotřídních českých a italských surovin. V nabídce bude horká novinka, a to risotto houbové, brokolicové a špenátové. Ručně lisované oleje za studena přiveze rodinná firma Ze Stodoly. Už jste vyzkoušeli jejich lněný, makový nebo řepkový olej?  Nachystejte si skleničky, protože bude opět lahodný burčák Od Blahů, z bílých odrůd Muškát moravský a Neuburg, červený z odrůdy Zweigeltrebe. Ladíme seznam prodejců, který zveřejníme tradičně ve čtvrtek.

Letošní vítězné produkty oceněné v našem kraji představí Regionální potravina. Do soutěže se na Vysočině přihlásilo 20 výrobců se 65 produkty. Ocenění získalo 9 producentů. Hned dvě ocenění získalo Havlíčkovo řeznictví za Třebíčskou slaninu a Havlíčkovu vyzrálou klobásu. Další ocenění získala Farma Kožichovice za jahody, Lucie Krejčová za Pikárecké preclíky a Radka Maršálková za Prosetínské trubičky. Pod stánkem Regionální potraviny najdete a ochutnáte i další oceněné potraviny jako mléčné výrobky Sýrárny Danka z Červené Lhoty a včelařské výrobky Petra Špačka z Cidliny. Tak přijďte ochutnávat, nakupovat a užít si s námi další novoměstský farmářský trh pod širým nebem. Těšíme se na vás v sobotu 24. září mimořádně na spodním Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin.

 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250