Informační centrum

Vítězné produkty Regionální potraviny obohatí další farmářský trh

/ Petra Tomášková

Nakupovat na novoměstských farmářských trzích můžete i tuto sobotu 25. září od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí. Tentokrát se na vás …

Vítězné produkty Regionální potraviny obohatí další farmářský trh

Nakupovat na novoměstských farmářských trzích můžete i tuto sobotu 25. září od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí. Tentokrát se na vás bude kromě naší hvězdné sestavy stálých chovatelů, uzenářů, pěstitelů, pekařů a prvovýrobců těšit i Regionální potravina Kraje Vysočina.

Co bude nového? České sady Tuchoraz nabídnou čerstvě sklizená letošní jablka odrůdy Gala a Bohemia.  Pod lípou opět najdete Kozí dvorek Olešenka, který si minulý trh odskočil na Přibyslavské slavnosti, kde získal 1. cenu od odborné komise za čerstvý kozí sýr a 2. místo od veřejnosti.  Znovu se můžete těšit na novou začínající kozí farmu Pod Holým vrchem. Nachystejte si skleničky, protože Vinařský sklep Blahovi přivezou další luxusní burčák, tentokrát bílý z Muškátu Moravského a červený z odrůdy Zweilgetrebe. Na trhu zakoupíte i česnek z Třebíčska a těšit se můžete i na med a medovinu Zdeňka Kučery z Havlíčkova Brodu. Ladíme seznam prodejců, který zveřejníme tradičně ve čtvrtek.

Zpestřením trhu bude stánek Regionální potraviny, která nám představí letošní vítězné produkty oceněné v našem kraji. Z devíti kategorií se vybíraly jedinečné výrobky výjimečných kvalit pocházející svými surovinami i výrobou přímo z regionu. Jedním z vítězů je i Tomáš Havlíček z Třebíče, který získal ocenění za Havlíčkovu klobásu se švestkou, který se našich trhů účastní pravidelně. Dalším vítězem je Petr Špaček z Cidliny, jež se pyšní oceněním za svůj med květový pastový. Na stánku Regionální potraviny najdete další oceněné potraviny jako například Prosetínské trubičky, sumečka afrického ZD Hrotovice, mléčné výrobky Dagmar Řežníčkové z Červené Lhoty a další produkty výjimečné kvality.

Farmářský trh bude tentokrát součástí tradičních Svatováclavských slavností a v době konání trhu zahrají Zelenohorští muzikanti. Uvidíme se v sobotu 25. září v parku na Vratislavově náměstí. Přijďte ochutnávat, nakupovat a podporovat přímé výrobce převážně z našeho regionu.

 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250