Informační centrum

Velikonoční farmářský trh – sobota 16. dubna

/ Petra Tomášková

Sobotní dopoledne 16. dubna bude ve znamení Velikonočního farmářského trhu. Přijďte si nakoupit čerstvé potraviny a zároveň podpořit české pěstitele, chovatele a prvovýrobce, kteří žijí …

Velikonoční farmářský trh – sobota 16. dubna

Sobotní dopoledne 16. dubna bude ve znamení Velikonočního farmářského trhu. Přijďte si nakoupit čerstvé potraviny a zároveň podpořit české pěstitele, chovatele a prvovýrobce, kteří žijí převážně v našem okolí. Vyměňte sváteční nákup v přeplněném supermarketu za příjemné prostředí parku na Vratislavově náměstí a kvalitní potraviny s jasným původem.

Na co se můžete těšit? Čerstvé sýry, ovocné jogurty, zákysy a další lahůdky přiveze Farma Ostrovec z Pozďatína. MM Farma nabídne čerstvá farmářská vejce, kuřata a kachny. Mazance a jidáše napeče Kejval, velikonoční perníčky Lucie Krejčová a nebudou chybět ani vyhlášené Janečkovy a Prosetínské trubičky. Koledníky potěší salámová vejce, štangle a podkovy z Havlíčkova řeznictví a uzenářství. Těšte se do fronty na Sýry z Březin a bio produkty z Kozího dvorku. U stánku Drahomíry Bumbové najdete džemy, povidla, pečené čaje a sušenou zeleninu. Na trhu zakoupíte i rajčata z Kožichovic, brambory z Poděšína, zeleninové hořčice Fojtka a dorazí i novoměstský pivovar Hejkal. Skalničky, trvalky, okrasné keře a bylinky nabídne Silvie Dušková. Na Velikonočním farmářském trhu dostanou prostor i zruční rukodělci. Levandulové kraslice nabídne Jana Nečasová, drátované dekorace Martin Láník, užitkovou keramiku Miloslav Tuhý a dětské oblečení Radka Kohoutová.

Mrkněte do přiloženého seznamu přihlášených prodejců, ať máte jasno, co všechno na Velikonočním farmářském trhu nakoupíte. Těšíme se na vás v sobotu 16. dubna od 8 do 11 hodin v parku na Vratislavově náměstí. Další trh se uskuteční 7. května společně s Jarním trhem, kdy zahájíme hlavní letní sezónu 12. ročníku novoměstských farmářských trhů.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250