Informační centrum

Vánoční trh plný výjimečných dárků, svátečních dobrot a zábavy

/ Petra Tomášková

Druhou prosincovou sobotu bude v našem městě pěkně rušno. Je tady Vánoční trh plný kouzelné atmosféry, který se uskuteční na spodním Vratislavově náměstí. Už od …

Vánoční trh plný výjimečných dárků, svátečních dobrot a zábavy

Druhou prosincovou sobotu bude v našem městě pěkně rušno. Je tady Vánoční trh plný kouzelné atmosféry, který se uskuteční na spodním Vratislavově náměstí. Už od 8 hodin můžete nakupovat originální vánoční dárečky pro svoje blízké, pochutnávat si na svátečních dobrotách a dokonce se i bavit při koulované a fotokoutku.

Na svátečně vyladěném trhu najdete všechen sortiment, který k Vánocům neodmyslitelně patří. Velký výběr vánočních ozdob nabídne Huť Jakub Tasice, jedna z nejstarších skláren v Evropě. Nebudou chybět vánoční květinové dekorace, ozdoby, svíčky a jmelí. Zakoupit můžete i dřevěné hračky, šitá pexesa, vánoční polštáře, skřítky, obaly na knihy a keramiku. Dámy jistě potěší stánek kožešnictví, šperky a spoustu šitého originálního oblečení a doplňků. Zahřát se můžete samozřejmě kávou, svařákem, vánočním punčem a turbomoštem. O naše spokojená bříška se po celý den bude starat Gurmattic, jídlo z řemeslné manufaktury. Jejich food truck najdete zaparkovaný u kašny. Tam najdete i oblíbené Ráčkovy uzeniny a slovenské sýry. Samozřejmostí budou perníčky, pralinky, trdelníky, bramborové spirály a další dobroty, které na vánočním trhu prostě musíte ochutnat. Po celý den se na vás těší i umělecký kovář Pavel Klimeš, který vás zasvětí do svého řemesla. Připraveny budou i vánočně laděné atrakce pro děti a dospělé, které vám přináší E.ON v rámci akce Vánoce s dobrou energií. Užijete si tak koulovanou, fotokoutek, zatočíte si kolem štěstí a přispět můžete i na SOS dětské vesničky.

Teple se oblečte, přibalte si dobrou náladu a přijďte si s námi užít Vánoční trh plný kouzelné sváteční atmosféry, který se koná na spodním Vratislavově náměstí od 8 do 16 hodin. Pokud jste ranní ptáčata a milujete farmářské dobroty, nezapomeňte na Farmářský vánoční trh https://hm.nmnm.cz/akce/farmarsky-trh-107/ . Ten probíhá souběžně v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin.

 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250