Informační centrum

Vánočně laděný farmářský trh

/ Petra Tomášková

Novoměstské farmářské trhy vrcholí. Už tuto sobotu 12. prosince se uskuteční závěrečný trh letošního 10. ročníku. Tři desítky přihlášených prvovýrobců a farmářů tak zaplní letos …

Vánočně laděný farmářský trh

Novoměstské farmářské trhy vrcholí. Už tuto sobotu 12. prosince se uskuteční závěrečný trh letošního 10. ročníku. Tři desítky přihlášených prvovýrobců a farmářů tak zaplní letos naposledy Vratislavovo náměstí. Těšit se můžete i na stánky s rozšířeným vánočním sortimentem. Kvůli nařízeným rozestupům farmáři obsadí hlavní náměstí a řemeslné stánky pak najdete před budovou 1. základní školy. Trošku se projdete, ale nechtěli jsme vás o tu jedinečnou vánoční atmosféru ochudit.

Krásné vánoční balíčky nabídne výrobce ručních těstovin Fajna Pasta a zeleninová hořčice Fojtka. Pánové jistě ocení místo ponožek utopence z kvalitních špekáčků nebo nakládaný hermelín Z Hastrmanky. Nebude chybět cukroví, trubičky a voňavé Milovské perníčky a pralinky. Poprvé na trhu najdete i sušené houby od Daniely Lamatové ze Zubří. Farma Zelenka přiveze celé krůty, MM farma kachny, kuřata a vejce. Nebude chybět pečivo od Kejvala, kravské sýry z Březin, uzeniny z Fryšavy a Třebíče, kozí sýry z Olešenky, veganské a bezlepkové výrobky Damodara, masné a mléčné výrobky z Netína, brambory z Poděšína, slovenské sýry, ovocná vína, medové produkty a mnoho dalšího.

U stánků s vánočním sortimentem pak najdete jmelí, adventní věnce a vazby, dřevěné dekorace, keramiku, dětské šité oblečení, dřevěné hračky, kožešinovou galanterii a mnoho dalších krásných ručních výrobků.

Přijďte si pro pořádné zásoby a jedlé dárky, které potěší každého gurmána. Těšíme se na vás v sobotu 12. prosince, startujeme úderem 8 hodiny ranní a trh prodlužujeme mimořádně do pravého poledne. Využijte letos poslední možnosti nakoupit to nejlepší z domácí produkce, podpořit přímé výrobce a zároveň si užít trošku té vánoční atmosféry.

 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250