Informační centrum

Únorový farmářský trh plný kvality a čerstvosti

/ Petra Tomášková

Letošní druhý trh dvanáctého ročníku novoměstských farmářských trhů je za dveřmi. Už tuto sobotu 19. února nabídne naše město znovu příznivcům poctivých potravin a produktů …

Únorový farmářský trh plný kvality a čerstvosti

Letošní druhý trh dvanáctého ročníku novoměstských farmářských trhů je za dveřmi. Už tuto sobotu 19. února nabídne naše město znovu příznivcům poctivých potravin a produktů další otevřený trh pod širým nebem. Stavte se podpořit přímé výrobce, pěstitele a chovatele do parku na Vratislavovo náměstí, a to v tradičním zimním čase od 8 do 11 hodin. I zimní trh má rozhodně co nabídnout, přihlášeno je třicet prodejců.

Na co se můžete těšit? Letos poprvé rozpálí farmářský trh chilli sortiment Tomáše Petery, v jeho nabídce najdete různé omáčky, džemy, koření a chilli doplňky. Po nemoci se vrací Majdiny zákusky a dezerty. U jejich žlutého stánku najdete  různé druhy domácích koláčků, šátečky, linecké, marokanky, trubičky a věnečky.  Maršálkovy trubičky, oceněné Regionální potravinou, už opět pečou a nejdete je pravidelně na svém oblíbeném místě. Dobrou zprávou je, že na trhu zakoupíte vejce a drůbež z MM Farmy, která bohužel na minulý trh kvůli technickým potížím nedorazila. Těšit se do fronty můžete i k našim stálým oblíbeným prodejcům. Čerstvé sýry, jogurty a tvaroh nabídnou Sýry z Březin, zabijačkové pochoutky Jatky Fryšava, nakládané utopence a sýry Z Hastrmanky a podpoříme i rukodělné výrobce.

Seznam přihlášených prodejců zveřejníme tradičně ve čtvrtek. Těšíme se na vás v sobotu 19. února od 8 do 11 hodin v parku na Vratislavově náměstí. Zásoby jsou omezené, tak přijďte určitě včas. Další trh se uskuteční v zimním režimu opět až za měsíc.

 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250