Informační centrum

Farmářské trhy nabídnou kulinářskou show

/ Petra Tomášková

Novoměstské farmářské trhy se hlásí opět v plné parádě. Přijďte si doplnit svoje zásoby a potěšit chuťové pohárky v sobotu 4. června na letošní sedmý …

Farmářské trhy nabídnou kulinářskou show

Novoměstské farmářské trhy se hlásí opět v plné parádě. Přijďte si doplnit svoje zásoby a potěšit chuťové pohárky v sobotu 4. června na letošní sedmý farmářský trh do parku na Vratislavovo náměstí, kde se na vás těší od 8 do 12 hodin čtyřicítka prověřených farmářů a prvovýrobců.

Co bude nového? Těšte se do fronty na první zeleninu, kterou nabídne Zahradnictví Vedrovice. U jejich stánku najdete i sazenice letniček, trvalek a zeleniny. Letos naposledy můžete zakoupit sazenice okurky, papriky, cukety, dýně, celeru a květin u Miroslavy Paříkové. U Lenky Malé najdete roubované melouny, nakladačky, cukety, celer, pórek, roubované okurky, bylinky, převislé jahody, kanadské borůvky a spoustu letniček. V nabídce Zahradnictví Bohuslava Vyčichla najdete skalničky trvalky, keře a bylinky. Dorazí i Dita Stejskalová s kaktusy a sukulenty. Na trhu nebude chybět Havlíčkovo řeznictví, které obhájilo uzenářský titul Regionální potravina. Farma Pod Holým vrchem láká na kozí ricottu, kterou ideálně využijete jako svěží pomazánku nebo do sladkých pokrmů podobně jako tvaroh do jiných dezertů. Omáčky, salsy a dipy nabídnou oblíbené Chutě z Chotě. Součástí trhu bude i výstava hub Daniely Lamatové, kde najdete například hřiba kováře či hřiba dubového.

Ladíme seznam prodejců, který zveřejníme ve čtvrtek. V rámci doprovodného programu se můžete od 9 hodin těšit na kulinářskou show s Petrem Erinem Kováčem, profesionálním šéfkuchařem a moderátorem TV pořadu Život z pánve. Zasvětíme vás do porcování opravdové delikatesy v podobě tuňáka. Toho vám potom připraví profesionální šéfkuchař s limetkovými listy, citronovou trávou a mangem. Děti se mohou těšit na vesmírné tvoření s lesním klubem Mraveniště. Přijďte si s námi užít krásné sobotní dopoledne, nakoupit si poctivé produkty, tvořit a ochutnávat. Těšíme se na vás v sobotu 4. června od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250