Informační centrum

Třicet šest farmářů odstartuje letní sezónu

/ Petra Tomášková

Už tuto sobotu 8. května rozkvete park na Vratislavově náměstí všemi barvami, vůněmi a chutěmi toho nejlepšího z našich dvorů, polí a sadů.  Na zahajovací …

Třicet šest farmářů odstartuje letní sezónu

Už tuto sobotu 8. května rozkvete park na Vratislavově náměstí všemi barvami, vůněmi a chutěmi toho nejlepšího z našich dvorů, polí a sadů.  Na zahajovací trh letní sezóny je přihlášeno třicet šest farmářů, pěstitelů a výrobců. Těšit se můžete na velký výběr sadby od několika pěstitelů, masné a mléčné výrobky, křupavé pečivo, koření, sirupy, čaje, houby, džemy, omáčky, med a medové produkty a spoustu dalších dobrot.

Letos poprvé Vám nabídneme v rámci trhu pivo od novoměstského pivovaru Hejkal, hroznová vína z Vinařství Ježková a osm druhů ovocných vín od Rybízáku Znojmo. Nebudou chybět bio kozí dobroty z Olešenky a čerstvé mléčné výrobky z Březin. Napeče nám Kejval, Petr Blaha, Majdiny zákusky a dobroty, Anna Papšíková, Janečkovy a Prosetínské trubičky. Znovu dorazí Ze Stodoly se svými luxusními oleji, které jsou ideální do salátů, dresinků, kaší, studené i teplé kuchyně. V parku rozprostře svoje království Lenka Malá se svojí otuženou sadbou zeleniny. Těšit se můžete na salát, kedlubny, celer, pórek, zelí, kapustu a převislé stále plodící jahody. Pokud to počasí dovolí, budou i lobelky, petunie, surfinie, hledíky, molice, muškáty, karafiáty, kopretiny a nakvetlé hortenzie. Paní Malou můžete potkat už i každý pátek v parku pod lípou od 8 do 17 hodin.

Mrkněte do přiloženého seznamu a vydejte se na nákup potravin a produktů s jasným původem pod širým nebem. Prosíme, nezapomeňte na respirátory, rozestupy a zakoupené produkty si vychutnejte až doma. Těšíme se na Vás v sobotu 8. května od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250