Informační centrum

Toulky Novoměstskem: Zábavná odpoledne s dětmi

/ Erik Havlík

Aneb prázdniny se krátí, tak vstříc novým dobrodružstvím!

Toulky Novoměstskem: Zábavná odpoledne s dětmi

Prázdniny se pomalu, ale jistě chýlí ke konci a děti brzy usednou zpátky do svých školních lavic. Jestliže stále hledáte další a další program, který by děti zabavil na celé odpoledne, zkuste se inspirovat tipy, které jsme pro vás níže sestavili. Zaručujeme, že se vaše děti nudit nebudou… :)

Pro snažší orientaci přikládáme vždy odkaz přes mapy.cz, aby bylo hledání těchto turistických cílů o něco jednodušší.

Horácké muzeum se Strašidelnou expozicí

Ve sklepení muzea straší! U dětí má expozice tzv. Strašidelného podzemí, do které naleznete vstup na dvorku Horáckého muzea, vždy úspěch. To platí i pro turistický cíl v podobě Mlejnku z Víru. Mlejnek po spuštění běží 5 minut a prohlídka Strašidelného podzemí pak vyjde na cca 25 minut. Na dvorku naleznete mimo jiné i originály maleb z Obrázkové cesty po lese Ochoza, anebo také slamněného poníka, u kterého se děti mohou vyfotit. Ve třídě z 1. republiky, která je v prvním patře, si děti mohou vyzkoušet sedět na hrachu, anebo zasednout do dřevěných lavic.

https://mapy.cz/s/degojutuhe

Zookoutek „na Betlémě“

V Zookoutku se těšte na nevšední zážitky se zvířátky. Objekt naleznete na soukromém pozemku jednoho nadšence, který zpřístupnil ohrady se zvířátky návštěvám rodin. Není třeba se tedy nikde hlásit, anebo platit vstupné. Seznámíte se zde lamami, kachnami, osly a mnoha jinými zvířátky. Při návštěvě pouze prosíme o ohleduplnost a dodržování pokynů uvedených na informačních tabulích, které jsou na ohradách.

https://mapy.cz/s/budojojuda

Kukyho les

Naučná stezka Kukyho les je druhou částí Naučné stezky Březiny. Měří asi 500 metrů a je ideální právě pro rodiny s dětmi. Stezka je inspirována snímkem Kuky se vrací. Začíná v Březinách pod Penzionem Na Bělisku a má celkově 8 zastavení. Mohlo by se zdát, že je cesta krátká, ale o to větší zábavu na ní s dětmi zažijete. Děti si zasednou do Hergotmobilu, zažijí hrátky s vodou a mnoho dalšího. Přijďte se sami přesvědčit!

https://mapy.cz/s/lusogutegu

Pohádková vesnička Podlesíčko

Pohádková vesnička je vyhlášeným turistickým cílem široko daleko. Volné prohlídky je možné uskutečnit každý den od 10 do 18 hodin po zakoupení vstupenek. V pravidelných intervalech se zde pořádá spousta akcí, loutkových a divadelních představení, ale také komentované prohlídky. Vaše děti se při prohlídce seznámí se Sněhurkou, Rákosníčkem, Karkulkou, anebo také s Popelkou. V domečcích pohádkových postav je možné se i ubytovat. Doporučujeme komentované prohlídky, při kterých si děti zábavnou formou spolu s pohádkovými bytostmi zasoutěží.

https://mapy.cz/s/dasugolohu

Závěrem doporučujeme navštívit i park u evangelického kostela v Novém Městě na Moravě. Zde se nachází pár prolézaček, velké pískoviště, dub plný poutavého čtení, ale i houpačka. Nedaleký Poeziomat, který se nachází před obchodním domem na Komenského náměstí pobaví svými povídkami nejen vaše děti. Za kávou, zákuskem a pohárem pak své kroky směřujte k místním kavárnám. Záměrně vybíráme ty v centru, které mají zázemí i pro děti. Co třeba kavárna Kafé 133 přímo u kostela, kde si na zahrádce mohou užít venkovních aktivit? V nově vzniklé kavárně BONA café najdete dětský koutek v podobě kuchyňky.

Náměty na další Toulky Novoměstskem, anebo vaše dotazy a postřehy posílejte na e-mail: ic@nmnm.cz

 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250