Informační centrum

Toulky Novoměstskem: Výlety do podzimní přírody

/ Erik Havlík

Prázdniny sice už skončily, ale na krátký výlet můžete vyrazit i v průběhu slunného sobotního odpoledne. Dnešní tipy vás zavedou za podzimními barvami novoměstské přírody. …

Toulky Novoměstskem: Výlety do podzimní přírody

Prázdniny sice už skončily, ale na krátký výlet můžete vyrazit i v průběhu slunného sobotního odpoledne. Dnešní tipy vás zavedou za podzimními barvami novoměstské přírody.

Pasecká skála (819 m)

Paseckou skálu naleznete mezi vesnicemi Rokytno a Kuklík. Své auto můžete zanechat na odpočívadle přibližně na půli cesty mezi obcemi. Odtud vás povede modrá turistická značka, která vás po 500 m dovede až ke skalní vyhlídce. Vyhlídka je přístupná bez jakéhokoliv vybavení a nabízí nezapomenutelný pohled na okolní kopce a lesy. Výstup zvládnou bez problémů i děti, takže sbalte batůžek i jim. Autem poté pokračujte do obce Sněžné, kde si můžete prohlédnout japonskou kamennou zahradu u Šimonů a děti jistě potěší návštěva místní cukrárny.

Přírodní památka Štarkov (Skály)

Nedaleko obce Nový Jimramov se nachází skalnatý vrchol Štarkov se stejnojmennou zříceninou hradu. Nejlépe se k hradu dostanete po červené turistické značce vedoucí od Jimramova. Po krátkém výšlapu vás uvítají malebné soutěsky a ,,skalní brána‘‘ , která je ideální pro fotku. Atmosféra zříceniny přímo vybízí k dětským hrám na rytíře. Jestli se rozhodnete obohatit svůj výlet i o návštěvu nedalekého skalního útvaru na vrcholu Prosíčka, záleží jenom na vás.

Naučná stezka Žákova hora a Stříbrná studánka

Jedinečná lokalita s jedlo-bukovým pralesem blízko obce Cikháj stojí za návštěvu právě na podzim. Po okraji rezervace vede naučná stezka s 10 zastaveními dlouhá 2,5 km. Mimo jiné narazíte na Stříbrnou studánku – turistický pramen řeky Svratky. Věděli jste, že právě na tomto místě byla slavnostně vyhlášena CHKO Žďárské vrchy?

Náměty na další Toulky Novoměstskem, anebo vaše dotazy a postřehy posílejte na e-mail: ic@nmnm.cz

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250