Informační centrum

Toulky Novoměstskem: Na kole křížem krážem

/ Martina Jordán

Novoměstskem na kole

Toulky Novoměstskem: Na kole křížem krážem

Pokud máte rádi cyklistické výlety po krásách přírody, určitě se podívejte na to, co nabízí Novoměstsko. Tento region má hustou síť silničních okruhů a MTB tras, které jsou plánovány tak, aby vás zavedly na ta nejhezčí místa regionu. Výchozím bodem všech výletů je Cyklo aréna Vysočina, odkud se můžete vydat na severní i jižní kopce Novoměstska.

Silniční okruhy

Celkem pět silničních okruhů je rozděleno dle stupňů obtížnosti, takže si můžete vybrat podle svých schopností. Pokud se chcete v terénu orientovat, držte se modrobílých značení s nápisem ROAD se šipkou a jednotlivým číslem trasy.

MTB trasy

Pokud máte raději horská kola, MTB trasy jsou pro vás tou pravou volbou. Navazují na silniční okruhy a jsou plánovány tak, aby vás zavedly na ta nejhezčí místa v regionu. Nabízejí se celkem šest okruhů, takže si na své přijdou i rodiny s dětmi.

Singletracky

Pro milovníky adrenalinu jsou k dispozici singletracky, tedy jednostopé trasy pro horská kola. Nabídka okruhů zahrnuje technicky nenáročné trasy pro děti, přírodní stezky pro handicapované cyklisty a náročné traily pro zkušené bikery.

Pumptracky

Pokud máte malé děti, neváhejte navštívit nově zbudovaný trail u Hotel Ski. Pumptrack, zvlněný a uzavřený okruh pro kola i koloběžky, je také součástí Cyklo arény Vysočina.

Testcentrum a Sun’s Caffé

Po náročném sportování se zastavte v SUNS Café, kde můžete ochutnat pivo z místního pivovaru Hejkal, nebo si dát něco dobrého na zub. V Testcentru jsou připraveni na servis vašich dvoukolových miláčků a zároveň zde můžete zakoupit veškeré potřebné vybavení. Pokud nemáte vlastní kolo, v testcentru vám ho rádi zapůjčí.

Eurovelo 4

Cyklo arénu Vysočina protíná i trasa Eurovelo s modrým evropským emblémem a číslem 4. Tato trasa spojuje celou evropskou cyklistickou síť od západního pobřeží Francie přes Belgii a Německo až do České republiky. Trasa o délce 4 tisíce kilometrů vede přes ty nejkrásnější oblasti Českomoravské vrchoviny. Projíždět budete lesnatou krajinou CHKO Žďárských vrchů až k památce UNESCO, poutnímu kostelu Sv. Jana Nepomuckého ve Žďáře nad Sázavou. Trasa vás zavede i k gotickému hradu Pernštejn, a tak si můžete projet Korunu Vysočiny křížem krážem!

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250