Informační centrum

Toulky Novoměstskem: Lesní a přírodní bary ve Žďárských vrších

/ Erik Havlík

Trend posledních let se nevyhnul ani území Žďárských vrchů…

Toulky Novoměstskem: Lesní a přírodní bary ve Žďárských vrších

Máme tu konec pracovního týdne, zítra má přijít malé osvěžení, ale neděle slibuje opět vysoké teploty. Už se vám jistě stalo, že jste během celodenního výletování projedli a propili všechny své zásoby. Obchod v nedohlednu a před vámi mnoho kilometrů do domova… Co s tím? Mrkněte, zda při objevování Novoměstska neobjevíte také bar!

Slyšeli jste už pojem lesní či přírodní bar? Jedná se o místo, zpravidla na turisticky zajímavém místě, na němž se nachází samoobslužný bar. Samoobslužný je proto, že v něm nenajdete žádnou obsluhu, ale schránku, z níž si můžete vybrat potraviny dle nabídky a zpříjemnit si tak svoji cestu. Ve schránce s potravinami pak naleznete kasičku, do které přispějete za váš „nákup“. Kasička je zapečetěna, aby se předešlo její krádeží. Většina lesních barů však upřednostňuje platbu QR kódem, jehož prostřednictvím můžete platbu uskutečnit.

Vybrali jsme pro Vás tři lesní bary, které jsou v provozu v blízkém okolí Nového Města na Moravě. Prostřednictvím QR kódu se Vám dané místo načte v aplikaci Mapy.cz na chytrém zařízení. 

Lesní bar u víly Helenky 

Najdete jej v lese Ochoza nedaleko hotelu Skalský dvůr. Bar se nachází v nadmořské výšce 623 m. n. m. Více informací naleznete na tomto odkaze.

Vorlova pivní jáma

Jak již název napovídá, hlavním produktem, který zde můžete nalézt, je pivo. Jámu naleznete nedaleko obce Studnice. Leží v nadmořské výšce 805 m. n. m v blízkosti vrchu Kopeček. Více informací naleznete na tomto odkaze

Luční bar u dráčka Poplety

Tento bar vznikl jako vůbec první samoobslužný bar v přírodě na celé Moravě. Pro hravé turisty je připravena i mapa s názvem „Kudy do lučního baru“, na které naleznete i úkoly pro děti. Vyzvednout si ji můžete v Hotelu Skalský dvůr. Bar leží v nadmořské výšce 704 m. n. m. Více informací je možné nalézt na tomto odkaze.

Máte nějaký dotaz? Chcete se dozvědět víc? Kontaktujte nás: ic@nmnm.cz

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250