Informační centrum

Toulky Novoměstskem: Koňská dobrodružství

/ Lucie Příhodová

Zavítejte se svými dětmi ke zvířecím obyvatelům novoměstských kopců…

Toulky Novoměstskem: Koňská dobrodružství

Říká se, že nejhezčí pohled na svět je z koňského sedla. A co teprve pohled na krásy Vysočiny! Pokud se o tom chcete přesvědčit, vydejte se i s vašimi dětmi vstříc novému dobrodružství…

Dnes vám představíme pár míst, kde si užijete vyjížďky na koních s dětmi a kde se také setkáte nebo postaráte o jiná zvířata.

Jezdecký klub Axa Radešínská Svratka

V Radešínské Svratce vás přivítá rovnou 8 koní, z nichž 2 jsou dokonce závodní. Osedlat je mohou jak děti, tak dospělí, během týdne i o víkendu. Nutná je předchozí telefonická domluva. Tu můžete uskutečnit na tel.: 602 522 378.

http://www.jkaxabb.websnadno.cz/

               

Penzion Kadeřávek Věcov

V rodinném penzionu agro-ekofarmy ve Věcově můžete strávit „dovolenkový“ pobyt na čerstvém vzduchu a užít si tak zdejší atmosféru plnými doušky, anebo se sem můžete vydat strávit pěkný den se zvířaty. Na vaši návštěvu zde čeká 15 koní, o které se můžete i zkusit pečovat. Uvidíte zde i další domácí zvířata a děti se jistě dobře zabaví. Tel.: 775 190 987.

https://www.penzionkaderavek.cz/

           

Ekofarma Kuklík (Kuklík č.p. 36, Sněžné)

Za návštěvu stojí taktéž farma, kterou najdete přímo v Kuklíku. Opět zde najdete koně, ale také ovce, krávy, kozy nebo králíky. Opět prosíme o předchozí telefonickou domluvu: 603 740 967.

https://ekofarma-rakovi.webnode.cz/

             

Statek Blatiny

Pod dohledem zkušených instruktorů můžete vyzkoušet jezdeckou akademii pro začátečníky i pokročilé. Výcvik probíhá v jízdárně nebo v kouzelné krajině Blatin a okolí. Rezervace probíhají online na odkazu níže nebo na tel.: 773 745 579. Na Statku Blatiny je možné se také ubytovat.

https://www.statek-blatiny.cz/akademie

             

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250