Informační centrum

Tipy na vánoční dárky od Informačního centra NMNM

/ Erik Havlík

Obdarujte své blízké dárkovými předměty, které zakoupíte v kanceláři Informačního centra NMNM.

Tipy na vánoční dárky od Informačního centra NMNM

Připravili jsme si pro vás pár tipů na vánoční dárky, které u nás v Informačním centru Nové Město na Moravě můžete zakoupit. Kromě stálého sortimentu v podobě svíček, hrnků a jiného drobného zboží, zakoupíte i věci, které mohou být vhodné jako dárek pro vaše blízké. 

Regionální desková hra „Jak dobře to u nás znáš?“

Tato strategicky vědomostní hra propojuje území Žďárska, Velkomeziříčska, Bystřicka a Novoměstska. Na vývoji spolupracovalo přes 90 obcí a organizací z okresu Žďár nad Sázavou včetně našeho města. Výsledkem je tato zábavná deskovka, ve které se kromě obecně známých informací dozvíte i spoustu méně známých faktů vytažených ze starých kronik. Hra je určena pro 2-4 hráče od 10 let věku. Herní karty nabídnou přes 300 zvídavých otázek a 100 zajímavostí z okresu Žďáru nad Sázavou. Každá obec má své vlastní herní karty, které se týkají jejího území.

Dárky z modrotisku

Modrotisková dílna rodiny Danzingerů se nachází v Olešnici na Moravě. Tradice rodiny Danzingerů přitom sahá až do 16. století. Nově zakoupíte různé nejen drobné výrobky s levandulí, hračky v podobě zvířátek z modrotisku plněné plyšem, ale také praktické tašky přes rameno se zipem či chňapky, rukavice a zástěry a mnoho dalšího včetně speciálních vánočních „gratulačenek“. 

          

Soustružené dřevěné krounské hračky

Dřevěné hračky od pana Bukáčka snad nemusíme ani představovat. Jedná se o originální dárek pro každého, kdo si váží ruční práce. Výrobu hraček drží rodina pana Bukáčka již po tři generace. Rodinná dílna byla v roce 2002 označena čestným titulem „Nositel tradice“. Hračky vycházejí zejména ze starých předloh. Zakoupíte u nás sněhuláka, různé druhy panenek, rybáře, myslivce, koníka, kuchaře, kapelníka, ale i zlaté prasátko.

Knihy a katalogy k výstavám

V našem stálém sortimentu naleznete různé druhy publikaci, knih mapující historii města, ale i katalogů k uplynulým výstavám. Co říkáte na výběr níže? Jedná se o novinky, které jsme během letošního roku naskladnili: Vcházení do obrazů Josefa Jambora, Santiniho hvězda, Nové Město na Moravě: Včera a dnes II, Hluboká voda, nejhlubší les.

Šátek s Pasáčkem

Šátek s Pasáčkem by neměl chybět žádnému patriotovi Nového Města. Zakoupíte však i jiné zboží s logem NMNM jako tašky, hrnky a další.

Kalendáře na příští rok

Na příští rok jsme si pro vás připravili dva nástěnné kalendáře, které zobrazují krajiny Novoměstska. Autorem kalendáře s názvem Na cestě je Vojtěch Zikmund, autorem kalendáře Skály Žďárských vrchů pak pan Hudec.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250