Informační centrum

Tipy na vánoční dárky – hračky Bukáček

/ Erik Havlík

Poslední adventní neděle je před námi. Zažehnutí čtvrté adventní svíce znamená jediné: Vánoce jsou již přede dveřmi. Pro ty, kteří stále nevědí, čím potěší své …

Tipy na vánoční dárky – hračky Bukáček

Poslední adventní neděle je před námi. Zažehnutí čtvrté adventní svíce znamená jediné: Vánoce jsou již přede dveřmi.

Pro ty, kteří stále nevědí, čím potěší své blízké, jsme si i dnes připravili další várku inspirace.

Dřevěné hračky z dílny Zdeňka Bukáčka

Tradice výroby krounských hraček od Zdeňka Bukáčka je něčím, co z těchto dekorací činí originální dárek pro každého, kdo si váží ruční práce. Výrobu hraček drží rodina pana Bukáčka již po tři generace. Jejich práce vychází z tradičního tvarosloví a technologie. Navíc byla jejich rodinná dílna v roce 2002 označena čestným titulem „Nositel tradice“.

Hračky vycházejí ze starých předloh ale přinášejí i motivy nové jako vyobrazení fotbalisty a kuchaře. U nás na informačním centru naleznete mnoho variant. Podívejte se na fotografie a vyberte si tu pravou, kterou obdarujete své blízké. Potěší malé i velké!

Zboží s tématikou NMNM

Aby toho nebylo málo, můžete u nás jako vánoční dárek zakoupit i sortiment, který je spjatý přímo s Novým Městem.

Zakoupit u nás můžete biatlonové čepice s nápisem NMNM, nebo také pánská, dámská i dětská trička s krásným obrázkem města. Dále pak nabízíme originální šátek s Pasáčkem nebo medy od novoměstských včelařů.

Pro milovníky historie města máme připraveny různé druhy publikací (viz. https://ic.nmnm.cz/publikace/). Přispěním do Nadačního fondu Nového Města na Moravě podpoříte nejenom rozvoj města, ale získáte i originální hrnek, který může posloužit i jako dárek.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250