Informační centrum

Tip na výlet – Údolí Chlébského potoka

/ Matěj Petr

Milí cestovatelé, rádi byste o víkendu vyrazili na výlet a nevíte kam? Právě pro Vás je tu dnešní tip na výlet – Údolí Chlébského potoka. …

Tip na výlet – Údolí Chlébského potoka

Milí cestovatelé,

rádi byste o víkendu vyrazili na výlet a nevíte kam? Právě pro Vás je tu dnešní tip na výlet – Údolí Chlébského potoka.

Začíná jaro, což nám hlásí i známé průkopnické rostlinky – bledule jarní. A právě břehy a louky v okolí Chlébského potoka jsou jimi každoročně bohatě obsypány. Proto doporučujeme návštěvu příliš neodkládat, ať ještě nějaké bledule zastihnete.

 

Základní varianta

Ideální výchozí bod je parkoviště Chlébské. Odtud můžete vyrazit proti produ potoka po Naučné stezce, která zde vede. Po cestě Vás doprovodí jak informační tabule, tak to hlavní – desítky a stovky prvních jarních rostlin. Nakonec projdete přes vesnici Chlébské, kde si můžete prohlédnout starobylou usedlost z 19. století, a dokončíte okruh zpět u parkoviště.

Celá trasa má něco málo přes 4 km a protože vede údolím, nečeká vás ani nijak náročné stoupání.

Mapa

 

Pro náročné

Začít můžeee na vlakovém nádraží Nedvědice, proto je tato varianta vhodná i pro ty, kdo jezdí veřejnou dopravou.

Z Nedvědice vyrazíte po modré turistické značce do vesnice Skrotice a dále po červené k rozcestníku Hrádky. Trasa pak obchází stejnojmennou přírodní rezervaci a asi po jednom kilometru se napojuje na zelenou turistickou značku, která vás dovede až k Chlébskému potoku.

Kdo si troufne mimo značené cesty, může si cestu zkrátit přímo přes skály kolem vrcholu a napojí se u přístřešku, který stojí u již zeleně značené cesty. Stačí již jen sejít krátký svah a jste na Naučné stezce. Doporučujeme potok nepřecházet a údolí projít po levém břehu, kde se s bledulemi setkáte přeci jen trochu víc.

Od vesnice Chlébské Vás pak zelená značka dovede až zpět do Nedvědice, odkud jste vyráželi.

Tato varianta měří již přes 14 km a zvláště její první polovina prověří vaše úsilí ve zdolávání kopců. Proto ji doporučujeme spíše pro zdatnější výletníky a ty, kdo mají na její zdolání dostatek času.

Mapa

 

Přejeme šťastnou cestu!

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250