Informační centrum

Tip na výlet – Tři Studně

/ Matěj Petr

Milí turisté, pokud se vydáte objevovat krásy našeho novoměstského kraje, je téměř jisté, že v místní kopcovité krajině nachodíte spoustu kilometrů do kopce a z …

Tip na výlet – Tři Studně

Milí turisté,

pokud se vydáte objevovat krásy našeho novoměstského kraje, je téměř jisté, že v místní kopcovité krajině nachodíte spoustu kilometrů do kopce a z kopce. Přesto se ale najdou místa, kde se velkým stoupáním a klesáním vyhnete. A právě jedno z nich je i okolí Tří Studní.

V blízkostí Tří Studní se nachází dva rybíky, Sykovec a Medlov, které dnešní trasa obchází. Začít můžete buď přímo v obci nebo u hotelu Medlov. Celý okruh měří necelých 6km a výškový profil je velice mírný, takže je výlet vhodný i pro děti. Cesta vede převážně po značených turistických trasách a příliš se nevzdaluje od civilizace. Ztratit směr je tak vcelku obtížné, snad jediný kritičtější úsek je mezi rozcestím Nad Medlovem a samotným hotelem Medlov.

Pokud si chcete cestu zpestřit, můžete vykročit ke dvěma studánkám Barborka a Vitulka, kde se každoročně koná „Otvírání studánek“ a též doporučujeme do trasy zahrnout i sochy Michala Olšiaka. V okolí jsou totiž hned čtyři. Hejkal Pepino přímo v obci Tři Studně, socha káněte u hotelu Horník a sochy výra a Krbového mužíka v osadě Yukon.

Mapu trasy naleznete zde.

Šťastnou cestu!

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250