Informační centrum

Tip na výlet – Metodka

/ Matěj Petr

Milí výletníci, dnešní Tip na výlet bude směřovat na Věcovsko. Konkrétně zavítáme do okolí Odrance a Koníkova. Tyto dvě vesnice totiž dělí kopec, jehož zdolání …

Tip na výlet – Metodka

Milí výletníci,

dnešní Tip na výlet bude směřovat na Věcovsko. Konkrétně zavítáme do okolí Odrance a Koníkova. Tyto dvě vesnice totiž dělí kopec, jehož zdolání vás bohatě odmění fantastickým výhledem.

Ti, kdo neradi chodí do kopce namusí věšet hlavu – naučná stezka Metodku obíhá kolem dokola a na její vrchol mohou vystoupit jen ti, kdo chtějí.

 

Základní okruh po Naučné stezce Metodka

Pro ty, kdo přijedou autem, a že vás bude asi většina, bude nejlepší zaparkovat v Odranci. Následně je více méně na vkusu každého cestovatele, jaký směr okruhu zvolí.

Trasa vede po zpevněných cestách a je tak vhodná i pro kočárky. Celý okruh nemá ani 4 km a zhruba uprostřed nad vesnicí Koníkov je přístřešek, kde může znavený cestovatel chvíli spočinout.

Celkově se jedná o pohodový nenáročný výlet a i přes to, že nepůjdete přes vrchol kopce, vás čekají nezapomenutelné výhledy do okolní krajiny.

Mapa

 

Varianta s výstupem na vrchol

Začátek této varianty je velice podobný s tou předchozí. Jako výchozí místo je opět nejlepší Odranec, kvůli parkovacím možnostem.

Pokud zvolíte směr okruhu, který nejdříve vede k Věcovu, bude první část cesty totožná s tou v předchozí variantě. Ke změně dojde až u přístřešku nad Koníkovem. Tam se totiž Naučná stezka Metodka kříží s Naučnou stezkou Po stopách posledního vlka. Ta vás spolu se žlutou turistickou značkou dovede až na vrchol Metodky. Tam se můžete usadit pod přístřešek a vychutnávat si daleký výhled. Za dobrého počasí prý můžete zahlédnout i Orlické hory nebo Jeseníky.

Přestože se jedná o výlet výstupem na kopec, není nijak zvlášť náročný a absolvovat ho mohou i menší děti. Délka trasy je podobná jako u předchozí varianty, tj. asi 4 km.

Mapa

 

Tak šťastnou cestu!

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250