Informační centrum

Tečka za hlavní sezónou farmářských trhů s Radňovickou kapelou

/ Petra Tomášková

Regionální pěstitelé, chovatelé, zpracovatelé a prvovýrobci zamíří v sobotu 7. října do centra našeho města na závěrečný farmářský trh hlavní sezóny. V letošním roce tak …

Tečka za hlavní sezónou farmářských trhů s Radňovickou kapelou

Regionální pěstitelé, chovatelé, zpracovatelé a prvovýrobci zamíří v sobotu 7. října do centra našeho města na závěrečný farmářský trh hlavní sezóny. V letošním roce tak naposledy najdete ve čtrnáctidenním režimu v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin to nejlepší z našich dvorů, polí a sadů. Ukončení hlavní sezóny však neznamená, že farmářské trhy pro letošní rok končí. Přechází jenom do tzv. zimního režimu, kdy budou probíhat již jednou měsíčně. Vybírat potraviny s jasným původem si budete moci ještě 18. listopadu a 16. prosince.

Co bude jinak? Závěrečný trh si nenechá ujít Jarmila Bednářová se svojí Česnekárnou z Laškova, která se zabývá výrobou produktů z kvalitního českého česneku. Ochutnat můžete jejich česnekový sirup, panenský olivový olej s česnekem a česnekové chipsy. Neberte už tuny vitamínů, chroupejte česnek. Zeleninové bašty od Fojtíků z Těrlicka nabídnou cibulády, chutney, hořčice a zeleninové saláty, jenž získaly nově ocenění Regionální potravina. Co takhle teplou večeři v podobě gulášku, svíčkové, výpečků nebo rajské? S hotovkami Jitky Hameršmídové pod značkou Bez-E ji máte uvařenou rychle a navíc zdravě. Těšit se můžete i na Damodaru, výrobce veganských a bezlepkových potravin. O kapku víc zdraví najdete v ručně lisovaných olejích Ze Stodoly, které pro vás vyrábí v nedalekém Jívoví u Křižanova. Na trhu najdete i Džemy od Drahy s čerstvým šípkovým džemem a Moniku Zelníčkovou s bylinkovými sirupy a čaji. Ladíme seznam prodejců, který zveřejníme ve čtvrtek.

Poslední doprovodný program bude od 9 hodin patřit Radňovické kapele, která se skládá ze čtrnácti členů. Všichni jsou absolventi novoměstské ZUŠ Jana Štursy a pocházejí z nejbližšího okolí od Branišova až po Fryšavu. Nejmladšímu členovi je 14 let a nejstaršímu pak 26 let. Jejich repertoár tvoří především lidové písničky, které všichni dobře známe. Přijďte si s námi užít poslední farmářský trh hlavní sezóny. Těšíme se na vás v sobotu 7. října od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí.

 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250