Informační centrum

Sobotní nálož farmářských dobrot je tady

/ Petra Tomášková

Sobotní farmářský trh klepe na dveře, a proto Vám přinášíme slíbený seznam přihlášených prodejců. Uvidíme se opět v parku na Vratislavově náměstí 20. června od …

Sobotní nálož farmářských dobrot je tady

Sobotní farmářský trh klepe na dveře, a proto Vám přinášíme slíbený seznam přihlášených prodejců. Uvidíme se opět v parku na Vratislavově náměstí 20. června od 8:00 do 12:00 hodin za každého počasí. 

Letos poprvé můžete v rámci trhu ochutnat Valašské frgály z Horní Bečvy, které vyrábí malá firma podle klasických receptur. Těšit se můžete na oblíbené příchutě – tvaroh, hruška, povidla a mák.  Silvie Dušková přiveze kromě sazenic trvalek i slibované kytice do vázy z anglických růží, pivoněk a lučních květin. Sady Tuchoraz nabídnou opět výborná jablíčka Red a Golden. Novinkou na našem trhu bude odrůda Gala, křupavé, šťavnaté jablko, výborné sladké chuti. Nebudou chybět i oblíbené oleje Ze Stodoly. Lenka Malá přiveze spoustu nových kytiček – letní i trvalkové šalvěje, babičkovské floxy, ledovky, nízké afrikány, sluníčkové gazánie, salvie, sanvitálie, stínomilné begonie, batátové povíjnice ve více barvách, africké kopřivy, skalkové karafiátky a rozchodníky. Bude i migrénovník, který se používá při akutní bolesti hlavy nebo migréně, a nocenky, fosforeskující noční krásky. 

Děti se mohou těšit na výtvarnou dílničku Nóry Lépsényi, kde si budou moci od 9 hod. vyrábět průsvitné květy. Rodiče si v mezičase mohou odpočinout v kavárničce K Clubu, který pro vás připraví lahodou kávu, domácí limonádu a řadu dezertů.

Vybavte se deštníky a přijďte si pro svoji oblíbenou nálož dobrot do parku na Vratislavovo náměstí. Těšíme se na vás od 8. hodiny ranní až do vyprodání zásob. 

 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250