Informační centrum

Sobotní farmářský trh s dílničkou pro děti

/ Petra Tomášková

Novoměstské farmářské trhy jsou v plném proudu, nezapomeňte se zastavit v sobotu 15. srpna od 8 do 12 hod. do parku na Vratislavovo náměstí. Opět …

Sobotní farmářský trh s dílničkou pro děti

Novoměstské farmářské trhy jsou v plném proudu, nezapomeňte se zastavit v sobotu 15. srpna od 8 do 12 hod. do parku na Vratislavovo náměstí. Opět se můžete těšit na stánky převážně regionálních pěstitelů a výrobců, kteří nabídnou poctivé domácí produkty a výpěstky.

Poprvé k nám zavítá Tomáš Petera se svým stánkem plným chilli dobrot. Těšit se můžete na různé omáčky, koření a chilli doplňky. Jiří Kočík z Bohdalce nabídne vyloupané vlašské ořechy. Po minulém úspěchu znovu na trhu najdete uzené ryby z Blatné a čerstvé lesní borůvky z Třeboňska. Džemy od Drahy přivezou čerstvé domácí marmelády a Rybízák svoje oblíbená ovocná vína. Děvčata Ze Stodoly nabídnou makový, řepkový a lněný olej a mák do buchet. Chutě z Chotě nabalí dipy, omáčky a energetické tyčinky. Jan Kopetka přiveze chutnou zeleninu a ovoce, stále si můžete objednávat okurky nakladačky na tel. 731 103 981. A protože se chystá v našem městě Pouť na kostelíčku, nabízíme  možnost objednávky cukroví u oblíbených farmářů. Cukroví všeho druhu napečou Majdiny zákusky a dezerty /objednávejte na tel. 775 387 004/ a Janečkovy trubičky /objednávejte na tel. 737 412 208/. Lenka Malá přiveze řezané mečíky, které k naší pouti neodmyslitelně patří. Nabídne je už i v pátek v parku pod lípou.

V rámci doprovodného programu se můžete těšit od 9 hod. na lidového řezbáře Standu Juhase. Pod jeho vedením  si můžete přijít vyrobit píšťalku z bezové větvičky, vyzkoušet si práci s nožem, dlátem, hobličkou a pružinovým soustruhem.

Přijďte podpořit nákupem dobrot přímé výrobce, začínáme úderem osmé hodiny ranní až do vyprodání zásob. Seznam přihlášených prodejců zveřejníme koncem týdne.

 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250