Sobotní farmářský trh s dílničkou pro děti

Petra Tomášková  Sdílet článek na nebo

Novoměstské farmářské trhy jsou v plném proudu, nezapomeňte se zastavit v sobotu 15. srpna od 8 do 12 hod. do parku na Vratislavovo náměstí. Opět …

Sobotní farmářský trh s dílničkou pro děti

Novoměstské farmářské trhy jsou v plném proudu, nezapomeňte se zastavit v sobotu 15. srpna od 8 do 12 hod. do parku na Vratislavovo náměstí. Opět se můžete těšit na stánky převážně regionálních pěstitelů a výrobců, kteří nabídnou poctivé domácí produkty a výpěstky.

Poprvé k nám zavítá Tomáš Petera se svým stánkem plným chilli dobrot. Těšit se můžete na různé omáčky, koření a chilli doplňky. Jiří Kočík z Bohdalce nabídne vyloupané vlašské ořechy. Po minulém úspěchu znovu na trhu najdete uzené ryby z Blatné a čerstvé lesní borůvky z Třeboňska. Džemy od Drahy přivezou čerstvé domácí marmelády a Rybízák svoje oblíbená ovocná vína. Děvčata Ze Stodoly nabídnou makový, řepkový a lněný olej a mák do buchet. Chutě z Chotě nabalí dipy, omáčky a energetické tyčinky. Jan Kopetka přiveze chutnou zeleninu a ovoce, stále si můžete objednávat okurky nakladačky na tel. 731 103 981. A protože se chystá v našem městě Pouť na kostelíčku, nabízíme  možnost objednávky cukroví u oblíbených farmářů. Cukroví všeho druhu napečou Majdiny zákusky a dezerty /objednávejte na tel. 775 387 004/ a Janečkovy trubičky /objednávejte na tel. 737 412 208/. Lenka Malá přiveze řezané mečíky, které k naší pouti neodmyslitelně patří. Nabídne je už i v pátek v parku pod lípou.

V rámci doprovodného programu se můžete těšit od 9 hod. na lidového řezbáře Standu Juhase. Pod jeho vedením  si můžete přijít vyrobit píšťalku z bezové větvičky, vyzkoušet si práci s nožem, dlátem, hobličkou a pružinovým soustruhem.

Přijďte podpořit nákupem dobrot přímé výrobce, začínáme úderem osmé hodiny ranní až do vyprodání zásob. Seznam přihlášených prodejců zveřejníme koncem týdne.

 

Soubory ke stažení

 
Dotazník