Informační centrum

Slavnosti medu aneb sladké ukončení léta

/ Petra Tomášková

Poslední srpnová sobota bude v našem městě patřit tradiční akci s názvem Slavnosti medu aneb sladké ukončení léta. Od 8 do 12 hod. se můžete …

Slavnosti medu aneb sladké ukončení léta

Poslední srpnová sobota bude v našem městě patřit tradiční akci s názvem Slavnosti medu aneb sladké ukončení léta. Od 8 do 12 hod. se můžete těšit na farmářský trh rozšířený o stánky včelařů, které budou plné medu, medoviny, medových perníčků, svíček, kosmetiky a dalších včelařských produktů. Nebudou chybět ani pomůcky pro včelaře jako například včelařské klobouky, bundy, kombinézy, rukavice, dýmáky, včelařské drátky, smetáčky, rozpěráky, vytahováky, zvlnovače a další. Ochutnat a zakoupit si můžete včelí produkty třeba z Maršovic, Zubří, Babákova, Havlíčkova Brodu a nebo i Hlinska.

Těšit se můžete na zábavnou a naučnou stezku nejen pro děti Včelařství Babákov, skládající se ze třinácti panelů s povídáním o včelách. Otestovat si svoje znalosti ze života včel můžete pak v dotazníku, který vám pak zkušení včelaři vyhodnotí. Připravena bude i dílnička, kde si budete moci vyrobit voňavou svíčku. K vidění bude i výstava mezi stromy s názvem Zajímavosti o včelách. Výtvarný workshop připravuje i novoměstský Dům dětí a mládeže, kde si jednak můžete vyrobit včelku, ale můžete se dozvědět i jaké kroužky mohou vaše děti od září začít navštěvovat. Na sobotu se pečlivě připravuje i místní K Club s medovým menu. Nabídne medové kuličky, medové cupcakes, makronky s medem a heřmánkem a chlebík s medovým přelivem. Děti se mohou těšit na oblíbené Dřevěné divadlo Honzy Hrubce. V 9 hod. začíná první pohádka Honza a drak a v 10.30 hod. druhá pohádka Aladinova kouzelná lampa. V případě nepříznivého počasí se divadlo přesouvá do prostor Horáckého muzea. Milovníky swingu potěšíme a snad i roztančíme na nádvoří Horácké galerie, kde bude hrát od 9.30 do 10.30 hod. Swingový orchestr. Přijďte si s námi užít sladké zakončení léta, těšíme se na vás v sobotu 28. srpna v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hod.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250