Informační centrum

Slavnosti medu aneb sladké ukončení léta

/ Petra Tomášková

Je před námi poslední prázdninová sobota a s ní oblíbené Slavnosti medu aneb sladké ukončení léta. V sobotu 26. srpna si tak můžete přijít užít …

Slavnosti medu aneb sladké ukončení léta

Je před námi poslední prázdninová sobota a s ní oblíbené Slavnosti medu aneb sladké ukončení léta. V sobotu 26. srpna si tak můžete přijít užít na Vratislavovo náměstí od 8 do 12 hodin tradiční oslavu spolupráce včel a včelařů.

Těšit se můžete na prodej medu, včelařských výrobků, literatury a pomůcek. Podávat se budou bramborové placky s medem, které budou na místě péct pilní včelaři. Ochutnat můžete i výtečnou medovinu a medovou kaši od Bílé paní Perchty. Každou celou hodinu můžete využít i možnosti prohlídek včelínu v arboretu. Medové speciality vám nabídne i novoměstský K Club, který najdete v dřevěném domečku. Součástí programu bude i oblíbené Dřevěné divadlo Honzy Hrubce. V 9 hod. začíná pohádka Aladinova kouzelná lampa, v 10.30 hod. pak pokračuje pohádka O zlaté rybce. V případě nepříznivého počasí se divadlo přesune do prostor Horáckého muzea. Od 8 do 11 hod. nabídne Dům dětí a mládeže malování keramických včeliček. Poradí vám i s výběrem zájmových kroužků na rok 2023/2024. Po celou dobu bude hrát na harmoniku Martin Obr. Součástí Slavností medu bude i farmářský trh, který bude probíhat od 8 do 12 hod.

Přijďte si s námi užít poslední prázdninovou sobotu a udělat tak sladkou tečku za letošním létem. Těšíme se na vás v sobotu 26. srpna v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hod.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250