Informační centrum

Ochutnejte sedmý díl Novoměstských farmářských trhů – sobota 25. května

/ Petra Tomášková

Krůtí maso, jahody, vejce, koření, bio kozí produkty a další dobroty najdete už tuto sobotu 25. května v nabídce našich oblíbených farmářů a prvovýrobců. Je …

Ochutnejte sedmý díl Novoměstských farmářských trhů – sobota 25. května

Krůtí maso, jahody, vejce, koření, bio kozí produkty a další dobroty najdete už tuto sobotu 25. května v nabídce našich oblíbených farmářů a prvovýrobců. Je před námi sedmý díl Novoměstských farmářských trhů, který podpoří přímé výrobce, pro něž je kvalita a čerstvost na prvním místě. Uvidíme se tradičně v parku na Vratislavově náměstí, a to od 8 hodin do 12 hodin.

Co bude jinak? Skvělé produkty z ovčího a kravského mléka nabídne Farma Ostrovec z Pozďatína. Bonusem u této farmy je, že spolupracuje s místními studenty z Agroškoly, kteří se o ovečky starají a následně pak z mléka vyrábějí různé delikatesy. Lněný, makový a řepkový olej nabídne rodinná firma Ze Stodoly. Blíží se Den dětí, tak jim můžete udělat radost luxusními perníčky z Perníkářství Lucie, nebo zdravou svačinkou od Damodary, výrobce veganských a bezlepkových výrobků. Bude zase o trochu více zeleniny, kterou můžete nakoupit u spělkovského pěstitele Jiřího Šídla. K mání budou ředkvičky, kedlubny, cibulka, petrželka nať a různé druhy salátů. Nebudou chybět věhlasná rajčátka z Kožichovic, po kterých se vždy zapráší, a budou i první jahody ze Zahradnictví Jana Kopetky. K sobotnímu obědu si můžete dát vytuněnou čerstvou koprovou omáčku od hotovek Bez-E, kterou nabídne Jitka Hameršmídová. Skalničky, trvalky, letničky, jahody, maliny ostružiny a jehličnany najdete v sortimentu Zahradnictví Bohuslava Vyčichla. Stále můžete vybírat i spoustu sazenic bylinek a zeleniny u Zahradnictví Miroslavy Paříkové z našeho města. Na trhu nakoupíte i dřevěné hrábě Zdeňka Gregora a bylinkové zápichy Keramiky Bára. Seznam všech přihlášených výrobců najdete v přiloženém seznamu.

Doprovodný program bude patřit tentokrát hlavně dětem, které se mohou od 9 hodin zapojit do tvoření s rodinným a mateřským centrem Walda. Pod jeho taktovkou si mohou vyrobit parfém, olejíček, nebo vonný pytlíček. Otestovat můžou i svoje znalosti v poznávání květin a bylin. Přijďte si s námi užít poctivé Novoměstské farmářské trhy plné kvalitních a čerstvých produktů. Těšíme se na vás  v sobotu 25. května v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin.

 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250