Informační centrum

Rostlinná štafeta zamíří na farmářské trhy – sobota 21. května

/ Petra Tomášková

Křupavé pečivo z rodinné pekárny, čerstvě vyuzené domácí klobásy, kozí a ovčí mléko, kuřata, vejce a další dobroty najdete už tuto sobotu 21. května v …

Rostlinná štafeta zamíří na farmářské trhy – sobota 21. května

Křupavé pečivo z rodinné pekárny, čerstvě vyuzené domácí klobásy, kozí a ovčí mléko, kuřata, vejce a další dobroty najdete už tuto sobotu 21. května v nabídce našich oblíbených farmářů. Od 8 hodin se tak letos již pošesté rozsvítí park na Vratislavově náměstí všemi chutěmi i barvami jara.

Na co se můžete těšit? Trh bude hlavně ve znamení sazenic. Jejich sezóna je na vrcholu, tak pokud ještě nemáte zaplněné svoje truhlíky, záhonky, skleníky, tak si přijďte vybrat. Po roční přestávce přijede opět Zahradnictví Jana Kopetky se sadbou zeleniny a porvé najdete na trhu kaktusy a sukulenty Dity Stejskalové. Sadbu zeleniny a letničky nabídne znovu Bohuslav Vyčichl a Miroslava Paříková. Letničky, bylinky, trvalky najdete i u Silvie Duškové a Lenky Malé. Letos poprvé najdete na trhu stánek Edity Fieldsové s jejími ovocnými raw tyčinkami. Dipy, omáčky a pesta nabídnou The Pelikans, chilli speciality Tomáš Petera a čatní k masu a sýrům Eva Marková. Nepřijdete ani o hvězdnou sestavu našich chovatelů, řezníků a uzenářů, které doplní kravské, kozí a ovčí produkty. Mrkněte na seznam přihlášených prodejců, nachystejte si košíky a přijďte si doplnit svoje zásoby toho nejlepšího z našich dvorů, polí a sadů.

V rámci doprovodného programu se na vás těší Aneta Linková se svými Putovními pokojovkami aneb rostlinnou štafetou. Přineste kytku, která vás doma nebaví a za odměnu si odnesete jinou. Od 9 hodin to rozbalí 50ti členný dechový orchestr ZUŠáci pod vedením Ladislava Mika a Lukáše Smrčka. Občerstvit se můžete v dřevěných domečcích kávou a dobrotami místního K Clubu nebo pivem a limonádou pivovaru Hejkal. Přijďte si s námi užít další trh hlavní sezóny a podpořit tak přímé výrobce. Začínáme úderem osmé hodiny ranní a jsme až do vyprodání zásob. Těšíme se na vás v sobotu 21. května v parku na Vratislavově náměstí.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250