Informační centrum

Říjnový farmářský trh představí další nováčky z našeho regionu

/ Petra Tomášková

Je to neuvěřitelné, ale tuto sobotu nás čeká závěrečný trh hlavní letní sezóny novoměstských farmářských trhů. V sobotu 9. října se tak naposledy ve čtrnáctidenním …

Říjnový farmářský trh představí další nováčky z našeho regionu

Je to neuvěřitelné, ale tuto sobotu nás čeká závěrečný trh hlavní letní sezóny novoměstských farmářských trhů. V sobotu 9. října se tak naposledy ve čtrnáctidenním režimu zaplní park na Vratislavově náměstí stánky plných kvalitních potravin a produktů s jasným původem. Trhy se budou konat v rámci zimní sezóny již jednou měsíčně, v letošním roce už jenom 13. listopadu a 11. prosince. Tak si v sobotu 9. října určitě nenechte farmářské trhy ujít a přijďte si pro pořádnou zásobu toho nejlepšího z domácí produkce.

Co bude nového? Představíme vám nově otevřené uzenářství U Vránů, které vyrábí a prodává domácí masné výrobky na Krátké u Sněžného bez konzervačních přísad tradičním způsobem. Ochutnat můžete jejich jitrnice, tlačenku, různé druhy klobás, salám a uzené maso. V prodeji budou i škvarky a vepřové sádlo. Těšit se můžete i na druhého nováčka – rodinnou farmu Pavla Polnického z Nové Vsi u Nového Města na Moravě, která se zabývá pěstováním barevných brambor. Jsou zdravější než klasické žluté, protože obsahují mnohem více vitamínů, minerálů a antioxidantů. Vybírat můžete hned mezi třemi odrůdami: tmavě fialovou Violet queen, červenou Mulberry beauty a světle fialovou Blue Star. Letos naposledy najdete na trhu burčák od Blahů z Němčiček a nově od Marie Stávkové a Petra Lhoty ze Šardic. Pěstitelé se mohou těšit na podzimní sortiment Lenky Malé a Silvie Duškové. Ladíme seznam prodejců, který zveřejníme tradičně ve čtvrtek.

Zpestřením závěrečného trhu hlavní letní sezóny bude Africký trh, který najdete přímo v centru samotného parku. Přijďte ochutnat skvělé tropické ovoce, které pro vás pěstují drobní ugandští farmáři. Všechno je tak akorát zralé, zaručeně čerstvé a bez jakékoli chemie. Africký trh pořádá česko-ugandský food projekt Virunga.cz, který dováží tu nejčerstvější zemědělskou produkci letecky, přímo ze srdce Afriky. Přijďte si s námi užít závěrečný nadupaný trh hlavní letní sezóny. Uvidíme se už tuto sobotu 9. října od 8 do 12 hod. v parku na Vratislavově náměstí.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250