Informační centrum

Putovní pokojovky zpestří desátý farmářský trh

/ Petra Tomášková

Poctivé uzeniny, které jsou skutečně z masa, domácí jogurty bez barviv a škrobu, voňavé koření bez glutamátů a přidané soli, křupavé pečivo a spustu dalších …

Putovní pokojovky zpestří desátý farmářský trh

Poctivé uzeniny, které jsou skutečně z masa, domácí jogurty bez barviv a škrobu, voňavé koření bez glutamátů a přidané soli, křupavé pečivo a spustu dalších dobrot najdete už tuto sobotu 14. srpna na desátém novoměstském farmářském trhu v parku na Vratislavově náměstí.

Co bude nového? Med, medovinu a včelí produkty nám tentokrát nabídne Zdeněk Kučera z Havlíčkova Brodu. Lahodné víno z černého rybízu a škvarkové tyčinky ochutnáte u stánku Jany Veselé. Po měsíční přestávce se na trh vrací čerstvé krůtí maso rodinné firmy Zelenka. Opět budou kanadské borůvky z Jiříkovic a letos naposledy i ty lesní z lesů okolo Třeboňska. Rybízák Znojmo přiveze novinky v podobě meruňkového a angreštového vína. Těšit se můžete do fronty k panu Procházkovi z Němčiček. Láká na švestky, meruňky, broskve, kozí rohy, feferonky, papriky, kápie a spoustu další zeleniny. Pokud nestíháte napéct na pouť, zastavte se pro Majdiny zákusky a dezerty, Frgály z Valašské Polanky nebo vyhlášené Janečkovy a Prosetínské trubičky.

V rámci doprovodného programu se můžete těšit na druhý ročník Putovních pokojovek aneb rostlinnou štafetu s Anetou Linkovou. Doneste pokojovku, která vás doma už nebaví nebo namnožte řízky kytek, které by udělaly radost ostatním. Aneta s Bárou připravuje i krásný workshop macramé neboli drhání. Vyzkoušet si můžete jednoduché vázání na květináče a holky budou mít i spoustu nádherných odstínů různých šňůr. Tak určitě přijďte měnit, vyrábět a nakupovat převážně lokální dobroty s jasným původem od přímých výrobců a pěstitelů. Těšíme se na vás v sobotu 14. srpna v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin.

 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250