Informační centrum

První zeleninu a zdravé mlsání nabídne červnový farmářský trh

/ Petra Tomášková

Sudá sobota za dveřmi a s ní opět pravidelný nákup toho nejlepšího z domácí produkce pod širým nebem. Novoměstské farmářské trhy se znovu otevírají v …

První zeleninu a zdravé mlsání nabídne červnový farmářský trh

Sudá sobota za dveřmi a s ní opět pravidelný nákup toho nejlepšího z domácí produkce pod širým nebem. Novoměstské farmářské trhy se znovu otevírají v sobotu 5. června v parku na Vratislavově náměstí v době od 8 do 12 hodin.

Co bude nového? Ekofarma Pospíšilových, hospodařící v Holubí Zhoři nedaleko Velké Bíteše, nabídne jarní salát, cibulku, čínskou listovou zeleninu a mošty.  Zakoupit si můžete i bezobalové potraviny jako luštěniny, mouku, těstoviny nebo sušenky. Dorazí i Andrea a Lucie z Třebíče, které již třetím rokem vyrábí pod značkou Datlové pokušení ručně datlové bonbóny, tyčinky a lízátka. Všechny jejich dobroty vás potěší krátkým složením. Nenajdete v nich lepek, konzervanty, přidaný cukr a navíc jsou vegan a raw. Letos poprvé na trhu ochutnáte i luxusní ovocné trubičky Fields Food. Vyrábí se v Maršovicích, je v nich 100% ovoce a jsou sušené při nízké teplotě, tudíž dochází k zachování veškerých vitamínů. Potěšíme ty, kteří se dotazovali, zda budou opět ta výborná rajčátka z Kožichovic u Třebíče. Ano, budou! Opět můžete vybírat mezi Oliverem a Karolínkou.

Podpořit svým nákupem můžete i zručné řemeslníky. Dřevěné hrábě nabídne Zdeněk Gregor z Herálce, užitkovou keramiku Miloslav Tuhý z Hlinska a dřevěné výrobky od vařeček až po hračky František Sádovský ze Svratouchu.

Ladíme seznam prodejců, který zveřejníme tradičně ve čtvrtek. Nachystejte si košíky a poznačte si datum – sobota 5. června, park na Vratislavově náměstí od 8 hodin až do vyprodání zásob. Těšíme se na vás.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250