Informační centrum

První prázdninový farmářský trh nabídne meruňky a okurky nakladačky

/ Petra Tomášková

Prázdniny a svátky pro Novoměstské farmářské trhy neplatí. Jedeme bez přestávky až do 14. prosince. Je před námi desátý farmářský trh ve znamení skvělých potravin …

První prázdninový farmářský trh nabídne meruňky a okurky nakladačky

Prázdniny a svátky pro Novoměstské farmářské trhy neplatí. Jedeme bez přestávky až do 14. prosince. Je před námi desátý farmářský trh ve znamení skvělých potravin a produktů s jasným původem. Kroužkujte v kalendáři sobotu 6. července, kdy se potkáme v parku na Vratislavově náměstí, a to od 8 do 12 hodin.

Co bude jinak? Nachystejte si skleničky, protože budou čerstvě utržené Meruňky z Bohutic, které pěstuje Petr Leikep ve své ovocné zahradě na prosluněné jižní Moravě. Kromě slaďoučkých meruněk u stánku pana Leikepa nakoupíte i skvělé likérové víno, meruňkový džem, hrušková a švestková povidla. Do svých skleniček můžete pěchovat i okurky nakladačky, které můžete objednávat u Zahradnictví Jana Kopetky na tel. 731 103 981. Kromě okurek najdete v sobotní nabídce u našeho dvorního zelináře i kopr, cibuli, červenou řepu, cukety, červený rybíz, jarní cibulku, mrkev a stálou nabídku trvalek a skalniček. Prázdniny se u Chvátalů v Poděšíně rozhodně nedrží, protože od července nakoupíte na trzích jejich rané brambory odrůdy Impala, které budou balené po 10 kg. Minulý trh jste opět vyprodali sušená a nakládaná rajčata Rajpro, tak přijedou s ještě větší várkou. Sirupy, hořčice, pesta, sušené čaje a další domácí dobroty nabídne Elkara, za kterou stojí manželé Klikovi z Čáslavic. Zahradnictví Bohuslava Vyčichla zradilo poslední trh auto, tak tentokrát už je snad nic nezastaví. Lákají na rozšířenou nabídku o motýlí keře, hortenzie, japonské vrby, červené buky, ibišky, ale třeba i maliny a ostružiny. Ladíme seznam prodejců, který zveřejníme tradičně ve čtvrtek.

Od 9 hodin se můžete těšit na evergreeny swingové a dixielandové hudby jak českých tak i zahraničních autorů v podání kapely Tata band pod vedením Josefa Kučery. Vysočinský standart kvalitní „staré“ hudby, který se nikdy neomrzí. Přijďte si s námi udělat to sváteční sobotní dopoledne ještě hezčí. Vychutnat si ranní kávu, potkat se se svými sousedy, pozdravit se s farmáři a užít si krásný prázdninový čas. Těšíme se na vás v sobotu 6. července v parku na Vratislavově náměstí. Začínáme úderem osmé hodiny ranní a jsme až do vyprodání zásob.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250