Informační centrum

Pro novoměstské farmářské trhy prázdniny ani svátky neplatí

/ Petra Tomášková

Novoměstské farmářské trhy se hlásí, prázdniny ani svátky pro nás neplatí. Uvidíme se opět v sobotu 1. července s naší skvělou partou řezníků, pekařů, pěstitelů …

Pro novoměstské farmářské trhy prázdniny ani svátky neplatí

Novoměstské farmářské trhy se hlásí, prázdniny ani svátky pro nás neplatí. Uvidíme se opět v sobotu 1. července s naší skvělou partou řezníků, pekařů, pěstitelů a prvovýrobců, kteří nabídnou v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin to nejlepší z domácí produkce.

Co bude jinak? Počasí našim farmářům přeje, a tak bude trh plný poctivé čerstvé úrody. Na trhy se vrací Farma Jura z Třebíčska, jenž vám nabídne česnek na zeleno odrůdy Bjetin a Therador. Jedná se o čerstvý mladý česnek s jemnými listy, které můžete využít k dalšímu zpracování. Pokud si ráno přivstanete, zastihnete na trhu i Jiřího Šídla ze Spělkova, po jehož zelenině se vždy zapráší. K mání budou ředkvičky, vodnice, kedluben, mangold, petrželka hladkolistá, salát hlávkový a salát římský mix. Až dvacet dva druhů bylinkových sirupů můžete ochutnat u stánku Andrey Košťálové z Katova, pyšnící se certifikátem regionální produkt Brněnska.  Zahradnictví Kopetka nabídne trvalky, bylinky, bude i poptávaná bazalka, salát, kedlubny, brambory, rajčata, rybíz, květák, mrkev svazková a okurky. Až do středy 28. června mužete využít i možnosti objednávky okurek nakladaček na tel. 731 103 981. Ladíme seznam prodejců, který vam přineseme tradičně ve čtvrtek.

První prázdninový doprovodný program bude samozřejmě patřit dětem. Od 9 do 11.30 hodin se na vás bude těšit lesní klub z maringotky Mraveniště se svojí letní dílničkou. Přijďte a objevte papírové zmrzlinárium. Vstupenkou je pouze nespoutaná fantazie a láska ke zmrzlině. První prázdninový trh je za dveřmi. Těšíme se na vás v sobotu 1. července v parku na Vratislavově náměstí. Začínáme úderem 8 hodiny ranní a jsme až do vyprodání zásob.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250