Informační centrum

Pro farmářské trhy prázdniny neplatí

/ Petra Tomášková

První prázdninová sobota v našem městě bude opět ve znamení farmářských trhů. Těšíme se na vás v sobotu 4. července od 8 do 12 hodin …

Pro farmářské trhy prázdniny neplatí

První prázdninová sobota v našem městě bude opět ve znamení farmářských trhů. Těšíme se na vás v sobotu 4. července od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí, kde nakoupíte kvalitní a originální české potraviny s jasným původem z rukou přímých výrobců. 

Co bude nového? Po minulém úspěchu frgálů z Horní Bečvy, vám nabídneme možnost ochutnat frgály i z Valašské Polanky. Tradiční jemné pečivo s náplní se pyšní hned třemi certifikáty. Protože Hejkal si tento víkend razí odpočinout, potěšíme milovníky zlatavého moku pestrou nabídkou žďárského pivovaru Revolta. K mání bude Černá bestie, Revolta, Vyvrhel, 8 Evženů a Šakaloff. Trh provoní kromě Koření od Davídka i Levandulová zahrada manželů Poláchových. Drobní pěstitelé levandule přivezou čerstvě vázané kytice, hydrolát levandule a další drobné dekorační předměty. Zahradnictví Vedrovice nabízí možnost objednání nakladaček v různém balení na tel. 731 103 981.

O co nepřijdete? O masné výrobky z Fryšavy a Třebíče, vejce a drůbež ze Zlatkova, výrobky z kozího mléka z Olešenky a farmy Vlčí Hory, pečivo od Kejvala, mléčné výrobky ZD Březiny, Janečkovy a Prosetínské trubičky, masné a mléčné výrobky z Netína, květiny a sazenice Lenky Malé, zeleninu Jana Kopetky, jablka z Tuchoraze aj. Opět přijedou salsy a dipy z Chotěboře, lisované oleje Ze Stodoly, veganské a bezlepkové výrobky Damodara. Pravidelně se budeme potkávat i s kavárničkou místního K Clubu, který vám nabídne kávu, domácí limonádu a výborné dezerty. Ochutnat můžete cheesecake, cupcake, panna cottu a slaný koláč quiche. Seznam přihlášených prodejců zveřejníme opět koncem týdne. 

V rámci doprovodného programu zahraje od 9:00 do 11:30 PressBand, menší uskupení dechové kapely Veseláci. Zpívat bude Jiří Vencelides a Jana Havlíková/Sedlaříková/. Přijďte si s námi užít krásné sobotní dopoledne a podpořit tak přímé výrobce. 

 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250