Informační centrum

Prázdniny končí, novoměstské farmářské trhy jedou dál

/ Petra Tomášková

Prázdniny pomalu končí, ale novoměstské farmářské trhy jedou dál. V sobotu 29. srpna se na vás opět těšíme v parku na Vratislavově náměstí společně s …

Prázdniny končí, novoměstské farmářské trhy jedou dál

Prázdniny pomalu končí, ale novoměstské farmářské trhy jedou dál. V sobotu 29. srpna se na vás opět těšíme v parku na Vratislavově náměstí společně s necelou čtyřicítkou prodejců.

Máme pro vás spoustu novinek, tak si je nenechte ujít. Poprvé k nám zavítá beskydská firma Fajna pasta, která se specializuje na výrobu těstovin z mouky semolinové, celozrnné a také na těstoviny ochucené zeleninou, bylinkami a kořením. Česnek a cibuli ze svého políčka přiveze rodinná Farma Jura z Třebíčska. Lahodné domácí džemy, marmelády a povidla s vysokým obsahem ovoce a malým množstvím cukru nabídne Magda Králová z Trpína. Potěšíme i milovníky burčáku, protože letos poprvé ho přiveze Vinařství Blahovi z Němčiček. Dorazí i zástupci Českého svazu včelařů z Novoměstska s regionálním medem. Na trhu opět najdete maso, uzeniny, kozí a kravské sýry, koření, uzené ryby, pečivo, ovoce, zeleninu a spostu dalšího. Seznam prodejců zveřejníme opět koncem týdne.

V rámci trhu se představí i lesní klub Mraveniště, který roste nedaleko města u koupaliště. Je to prostor, je to svoboda, místo pro společná setkávání a tvoření. Základní idea je jednoduchá – touha být více venku na čerstvém vzduchu, v kontaktu se zemí, poznávat (se), učit se, sdílet, pomáhat si a to všechno spolu. Už v září otevře svoje vrátka dětem od 3 do 6 let. Přijďte se seznámit a zeptat se na to, co vás zajímá.

Doprovodný program bude na závěr prázdnin patřit samozřejmě dětem, které potěšíme Dřevěným divadlem Honzy Hrubce. V 9:00 hod. začínáme pohádkou O vytrvalém princi a v 10:30 hod. se můžete těšit na pohádku Rozum a štěstí. V případě nepříznivého počasí bude divadlo přesunuto do vestibulu Horáckého muzea. Během trhu zahraje na harmoniku i Martin Obr. Přijďte se s námi rozloučit s prázdninami a navíc ještě podpořit přímé výrobce! Těšíme se na vás v sobotu 29. srpna v tradičním čase od 8 do 12 hodin.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250