Informační centrum

Prázdninový farmářský trh s Komedianty na káře

/ Petra Tomášková

Novoměstské farmářské trhy opět v plné parádě – sobota 15. července od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí. Nezapomeňte se zásobit i …

Prázdninový farmářský trh s Komedianty na káře

Novoměstské farmářské trhy opět v plné parádě – sobota 15. července od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí. Nezapomeňte se zásobit i v době prázdnin potravinami od českých pěstitelů, farmářů a malovýrobců.

Co bude jinak? Rané brambory nabídne soukromý pěstitel Alois Chvátal z Poděšína. Rané brambory jsou přírodním zdrojem vlákniny, vitamínů a minerálů, které jsou pro naše tělo důležité. Jednou za měsíc najdete na trhu veganské bezlepkové potraviny Damodara, vyráběné ručně pouze z přírodních surovin bez chemických přísad. Těšit se můžete i na výstavu hub s mykologickou poradnou Daniely Jirouškové ze Zubří. Její manžel Petr Jiroušek pro změnu nabídne květový a smíšený med. Na trhu najdete i čerstvé letošní výrobky oceněné značkou Regionální potravina Kraje Vysočina. Havlíčkovu klobásu s portským vínem z Havlíčkova řeznictví a uzenářství a farmářské pařené válečky s bazalkou z Farmy rodiny Němcovy. Ladíme seznam prodejců, který zveřejníme tradičně ve čtvrtek.

Druhý prázdninový doprovodný program si užijí opět naši nejmenší. Dorazí žonglérské divadlo Komedianti na káře. V 9 hodin začíná Pirátská pohádka o statečném plavčíkovi a jeho cestě na ostrov Kokosový, jak jinak než za princeznou Kokoskou. V 10.30 hodin se pak můžete těšit na druhou furiantskou pohádku O princezně Aničce. Přijďte si s námi užít druhý prázdninový farmářský trh. Těšíme se na vás v sobotu 15. července od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250