Pozor, pozor – lákadlo pro milovníky květin…

Michaela Maděrová  Sdílet článek na nebo

V Horáckém muzeu máme novinku – pro pěstitele květin se zřídila semínková banka. To vše díky paní Miloslavě Gregorové, která do začátku věnovala neuvěřitelných 437 …

Pozor, pozor – lákadlo pro milovníky květin…

V Horáckém muzeu máme novinku – pro pěstitele květin se zřídila semínková banka.

To vše díky paní Miloslavě Gregorové, která do začátku věnovala neuvěřitelných 437 pytlíčků se semínky 22 druhů trvalek. Najdete zde semínka oblíbených tradičních druhů, jako například měsíčku, slézu, hvozdíku, aster, hledíku nebo cínie.

Principem banky je, že si můžete odnést semínka rostlin, která se vám líbí a pokud máte doma nějaké přebytky, přinesete je v pytlíčku na oplátku do naší banky. Nebo prostě počkáte na konec sezóny, až se něco urodí vám.

Semínek je zatím spousta, klidně si pro nějaká přijďte jen tak a na podzim si na nás vzpomeňte. Na papírový pytlíček se semínky prosím napište název rostliny, jaké velikosti cca dorůstá, případně jakou barvu má květ. Hodí se také informace, jestli je to letnička, dvouletka či trvalka.

 

Iniciativa k nám přišla z Francie a z USA v roce 2015 a nyní je v naší zemi už přes 60 semínkoven. Více informací o projektu najdete na webových stránkách Seminkovny.com.