Informační centrum

Pouťový víkend s farmářskými dobrotami a tvořením pro děti Petry Bukáčkové

/ Petra Tomášková

Čeká nás nabitý pouťový víkend. Udělat si ho ještě hezčí můžete samozřejmě i nákupem čerstvých a poctivých dobrot na dvanáctém farmářském trhu. Uvidíme se v …

Pouťový víkend s farmářskými dobrotami a tvořením pro děti Petry Bukáčkové

Čeká nás nabitý pouťový víkend. Udělat si ho ještě hezčí můžete samozřejmě i nákupem čerstvých a poctivých dobrot na dvanáctém farmářském trhu. Uvidíme se v sobotu 12. srpna v parku na Vratislavově náměstí, kde budeme plnit vaše košíky a přání od 8 do 12 hodin.

Co bude jinak? Pokud jste unavení, vyčerpaní a bez energie, tak rozhodně vyzkoušejte za studena lisované oleje Ze Stodoly. Vyrábí je malá rodinná firma v Jívoví u Křižanova z těch nejkvalitnějších semen, které si pečlivě vybírají a část také sami pěstují. V jejich nabídce najdete olej lněný, makový a řepkový. Horko bude u stánku Tomáše Petery, u kterého můžete ochutnat chilli omáčky, koření a džemy. Těšit se můžete i na horkou novinku v podobě čatní z dračího ovoce se svatojánskými ořechy, luxusní pochoutku k jakémukoliv sýru, paštice, do jogurtů a třeba i vaflí. Na sváteční stůl můžete připravit kuře z MM Farmy, krůtu od Zelenky nebo maso z Jatek Fryšava či Havlíčkova řeznictví. K nedělnímu kafíčku si můžete objednat Prosetínskou /tel. 728 239 343/ nebo Janečkovu trubičku /tel. 737 412 208/. Zahradnictví Vedrovice nabízí objednávku řezaných mečíků různých barev /tel. 731 103 985/. Dále láká na tradiční sortiment ovoce a zeleniny, sazenice trvalek a nově i sazenice borůvek. Ladíme seznam prodejců, který zveřejníme tradičně ve čtvrtek.

V rámci doprovodného programu se můžete těšit od 9 do 11.30 hodin na malování dřevěných domečků s Petrou Bukáčkovou. O pouti má být veselo, a tak trhem zazní i harmonika Jana Mahela z Bohdalova. Zastavte se pro farmářské dobroty na váš sváteční stůl a přijďte si s námi užít krásné sobotní dopoledne. Těšíme se na vás v sobotu 12. srpna v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin. 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250