Informační centrum

Pouťový víkend plný farmářských dobrot – sobota 13. srpna

/ Petra Tomášková

Ještě dvakrát se vyspíme a jsou opět tady novoměstské farmářské trhy. Přijďte si užít krásný pouťový víkend s poctivými dobrotami s jasným původem z rukou …

Pouťový víkend plný farmářských dobrot – sobota 13. srpna

Ještě dvakrát se vyspíme a jsou opět tady novoměstské farmářské trhy. Přijďte si užít krásný pouťový víkend s poctivými dobrotami s jasným původem z rukou přímých a prověřených výrobců. V sobotu 13. srpna jsme opět připraveni plnit vaše košíky a přání v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin.

Co bude jinak? Druhá polovina prázdnin bude na trhu nabitá skvělou sezónní zeleninou a ovocem od našich pěstitelů. Cibuli a česnek nakoupíte od malé rodinné farmy Jura z Třebíčska. Pórek, ředkvičky, mrkev, řepu, cukety a čím dál víc oblíbenou šruchu nabídne Jiří Šídlo ze Spělkova. Ochutnat kanadské borůvky můžete u stánku Jiřího Vališe z Jiříkovic. Farma Kožichovice, která je známá pěstovaním luxusních rajčátek, v sobotu přiveze konečně slibované jahody a okurky. Krásně nakvetlé chryzantémy a irské vřesy najdete u usměvavé Lenky Malé. Řezané květy gladiolů (mečíků) všech barev přiveze Zahradnictví Roven. Na sváteční stůl můžete připravit kuře z MM Farmy, krůtu od Zelenky nebo maso z Jatek Fryšava či Havlíčkova řeznictví. Na trhu najdete i stánky rukodělných výrobců. Pokud potřebujete osvěžit dětem šatník nějakým zajímavým kouskem, mrkněte do parku na krásný sortiment Veroniky Čermákové a Marie Joskové.

Doprovodný program tentokrát nabídne Tvoření rodinného centra Walda. To si pro vaše ratolesti připravilo od 9 hodin výrobu dožínkových a makových sluníček z přírodnin. Mrkněte do přiloženého seznamu přihlášených prodejců a vydejte se na nákup toho nejlepšího z domácí produkce pod širým nebem. Těšíme se na vás v sobotu 13. srpna v parku na Vratislavově náměstí.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250