Informační centrum

Pouťové farmářské trhy s harmonikou Jana Mahela – sobota 12. srpna

/ Petra Tomášková

Skvělá parta řezníků, pekařů, pěstitelů, chovatelů a malovýrobců už stříhá metr. I o pouťovém víkendu se můžete obklopit tím nejlepším z domácí produkce a jíst …

Pouťové farmářské trhy s harmonikou Jana Mahela – sobota 12. srpna

Skvělá parta řezníků, pekařů, pěstitelů, chovatelů a malovýrobců už stříhá metr. I o pouťovém víkendu se můžete obklopit tím nejlepším z domácí produkce a jíst si jako na zámku. Uvidíme se v sobotu 12. srpna v parku na Vratislavově náměstí, a to od 8 do 12 hodin.

Co bude jinak? Představíme vám dalšího drobného pěstitele, který si v této těžké době snaží plnit svůj sen. Je jím Marek Jiráček z Lužic a nabídne vám ze svého políčka kvalitní česnek, pórek a dýně hokaida. Ochutnat luxusní likérové víno, meruňkový džem, hrušková a švestková povidla můžete u stánku Petra Leikepa z Bohutic. Dali byste si svíčkovou, gulášek, výpečky, hovězí po burgundsku nebo třeba rajskou? Tak to spěchejte ke stánku Jitky Hameršmídové pro hotovky pod značkou Bez-E. Na trhu najdete po delší přestávce i ručně lisované oleje Ze Stodoly a chilli omáčky od Tomáše Petery. Po minulé premiéře si opět můžete přijít pro vázanou kytičku za Dominikem Janů z Hodíškova a nebudou chybět ani slaďoučké kanadské borůvky od Vališů z Jiříkovic. K mání budou samozřejmě i kuřata, vejce, krůty, křupavé pečivo, kozí a kravské produkty, koření, domácí utopenci a spousta dalších dobrot. Užívejte si pouťový víkend, máme napečeno, navařeno, stačí si jenom vybrat.

Doprovodný program bude tentokrát pod taktovkou Petry Bukáčkové, se kterou si mohou děti namalovat dřevěný domeček. Posedět můžete i s harmonikářem Janem Mahelem z Bohdalova a dát si k tomu třeba dobře vychlazené pivko z novoměstského pivovaru Hejkal. Počasí je objednané, nachystejte si košíky, mrkněte do přiloženého seznamu přihlášených prodejců, ať máte jasno. Těšíme se na vás v sobotu 12. srpna od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250