Informační centrum

Pouť na kostelíčku s řemeslným jarmarkem – neděle 13. srpna

/ Petra Tomášková

Do našeho města se vrací každoroční Pouť na kostelíčku. Těšit se můžete na pouťové atrakce, pouťovou zábavu a Horáckou výstavu drobného zvířectva. V neděli 13. …

Pouť na kostelíčku s řemeslným jarmarkem – neděle 13. srpna

Do našeho města se vrací každoroční Pouť na kostelíčku. Těšit se můžete na pouťové atrakce, pouťovou zábavu a Horáckou výstavu drobného zvířectva. V neděli 13. srpna se uskuteční také tradiční řemeslný jarmark od 9 do 16 hodin u hřbitovního kostela Nanebevzetí Panny Marie.

Těší se na vás spousta zručných řemeslníků s krásnými a originálními výrobky, které v obchodě rozhodně nekoupíte. Na jarmarku najdete spoustu krásných dřevěných hraček od Radka Nejedlého ze Žďáru nad Sázavou, Františka Sádovského ze Svratouchu, Jiřího Myšky z Krucemburku a třeba i firmy Ingeld z Velkého Meziřící. Užitkovou keramiku nabídne Miloslav Tuhý z Hlinka a Renata Soušková ze Svitav. Proutěným sortimentem vás jistě potěší Jiřina Lišková z Nového Města. Se šitými výrobky se na vás těší Lenka Filipi z Radňovic, Zuzana Librová ze Žďáru nad Sázavou, Riska a Radka Kohoutová z Nového Města. Dětské knihy nabídne i spisovatelka Zdeňka Šiborá z Nové Vsi. Na jarmarku dále zakoupíte šperky, lapače snů, kabelky, plecháčky, mýdla, květinové dekorace, svíčky, dřevěné domečky a spoustu dalších výjimečných originálů.

Co by to bylo za jarmark bez oblíbených pouťových dobrot. Těšit se můžete na cukrovou vatu, perníčky, valašské frgály, preclíky a tyčinky. Smlsnout si můžete na Krakonošových specialitách v podobě gulášku, bramboráku a halušek. Nebude chybět stánek novoměstského pivovaru Hejkal a tradičních Horalských sýrů. Děti se mohou těšit na Dřevěné divadlo Honzy Hrubce. V 11 hodin začneme pohádkou O princi z knížky a ve 14 hodin navazuje pohádka O vytrvalém princi. Těšíme se na vás v neděli 13. srpna od 9 do 16 hodin na kostelíčku.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250