Informační centrum

Poslední prázdninový farmářský trh a Slavnosti medu – sobota 28. srpna

/ Petra Tomášková

Poslední prázdninový farmářský trh, který nás tuto sobotu 28. srpna čeká, bude tentokrát plný medu a včelařských výrobků. Léto končí a to znamená jediné, že …

Poslední prázdninový farmářský trh a Slavnosti medu – sobota 28. srpna

Poslední prázdninový farmářský trh, který nás tuto sobotu 28. srpna čeká, bude tentokrát plný medu a včelařských výrobků. Léto končí a to znamená jediné, že jsou tady i tradiční Slavnosti medu aneb sladké ukončení léta.

Těšit se můžete předně na stánky zkušených včelařů, kteří vám nabídnou včelí produkty, včelařské výrobky a pomůcky. Přihlášeno je Včelařství Babákov, Marek Krška z Maršovic, Včelařství Řezníček z Hlinska, Včelařská výroba Zdeňka Kučery z Havlíčkova Brodu a Petr Jiroušek ze Zubří. K medu patří samozřejmě i perníčky, které nám napeče Pekařství Krejčová Lucie z Pikárce. Zahradnictví Lenky Malé láká na vřesy, vřesovce, rátovce, macešky, chryzantémy a nízké karafiátky. Z trvalek budou třapatky, perovskie, latnaté hortenzie, nízké floxy, gaury, ořechokřídlec, rozrazil, boubelík, podzimní sasanky, panašovné bohyšky, levandule, rozmarýn, aloisie, pálivé minipapričky, sazenice lesních jahod a kanadských borůvek a klikvy. Podpoříme i šikovné rukodělné výrobce. Těšit se můžete na Kristýnu Hamákovou a její originální výrobky, tradiční a netradiční dřevěné výrobky z Vojtovy dílny, koše z papíru Magdy Táborské a trh provoní i sortiment plný levandule Jany Nečasové.

Doprovodný program bude opravdu bohatý a na své si přijdou zejména děti. V 9 hod. začíná pohádka Dřevěného divadla Honzy Hrubce Honza a Drak a v 10.30 hod. Aladinova kouzelná lampa. V případě nepříznivého počasí bude divadlo přesunuto do vestibulu Horáckého muzea. Těšit se můžete i na dílničky. S Včelařstvím Babákov si můžete vyrobit svíčku ze včelího vosku a s novoměstským Domem dětí a mládeže pak včeličku z papíru. Nebude chybět zábavná a naučná včelí stezka a výstava ze života včel. Od 9.30 do 10.30 zahraje na nádvoří Horácké galerie Swingový orchestr. Přijďte se s námi rozloučit s prázdninami a navíc ještě podpořit přímé výrobce! Těšíme se na vás v sobotu 28. srpna v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250