Informační centrum

Pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 8. listopadu 2023

/ Erik Havlík

Vyslechněte si pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 8. října 2023.

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 9. listopadu, a to v čase od 7:30 do 14:30 hodin. Vypnutá oblast: ul. Vlachovická, a to od křižovatky s ul. Žďárská po dům s čp. 1037, včetně sousední parc. č. 3848/5.

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie dne 10. září, a to v čase od 7:30 do 14:30 hodin. Vypnutá oblast: část obce Radňovice, tedy dům čp. 61 (budova obecního úřadu), kůlna na parc. čp. 74, dále pak dům čp. 100 a 1 a blízké okolí. Týká se domů s č. 1, 61, 100.

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie dne 10. listopadu, a to v čase od 7:30 do 15:00 hodin. Vypnutá oblast: obec Jiříkovice (ovšem mimo dům s čp. 57, 86, 26, 76 a areálu bývalého družstva).

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie dne 28. listopadu, a to v čase od 7:30 do 14:30 hodin. Vypnutá oblast: ul. Soškova s čp. 1346 (TS služby s.r.o.).

Děkujeme za pochopení.

Pozvánka Městské knihovny

Městská knihovna zve na besedu s filmovým a hudebním kritikem Janem Rejžkem, která se v jejich prostorách uskuteční ve čtvrtek 23. listopadu od 17:00 hodin. Jan Rejžek zavzpomíná na svého kolegu Jiřího Černého, poví zábavné historky a také představí svou novou knihu pamětí. Knihu bude možné si na místě i zakoupit. Městská knihovna zároveň zve na další tvůrčí dílnu, která se uskuteční 14. listopadu, při které se tentokrát bude vytvářet věnec s plat od vajec. Závažné přihlášky je možné podávat v knihovně. 

Pozvánka Horáckého muzea

V sobotu 18. listopadu pořádá Horácké muzeum seminář pro veřejnost, který se uskuteční při příležitosti 135. výročí narození Jaromíra Nečase. Tato akce je veřejnosti zdarma plně přístupná a bude zde i prostor na diskusi s přednášejícími. Připraveno bude i drobné občerstvení. Osobnost Jaromíra Nečase přiblíží historik Horáckého muzea Libor Denk, dále pak také David Stulík, Pavel Dvořák, Jan Cholínský. 

Oznámení Vodárenské akciové společnosti

Vodárenská akciová společnost, provoz Nové Město na Moravě informuje občany a své odběratele, že až do zítřejšího dne, tedy do čtvrtka 9. listopadu provádí odkalování vodovodní sítě v Nové Městě na Moravě. Z tohoto důvodu se může projevit krátkodobý pokles tlaku ve vodovodní síti a mírné místní zakalení vody, dodávané z veřejného vodovodu. Závažné závady v zakalení vody hlaste na tel.: +420 566 618 768.

Oznámení o změně svozu biologicky rozložitelného a směsného komunálního odpadu

TS Služby Nové Město na Moravě informují, že svoz z hnědých plastových popelnic o objemu 240 l ve vlastnictví města ve vybraných lokalitách města, ve kterých je zaveden tzv. systém svozu „door to door“ (tj. BRKO, a to v oblasti Betlém, Brožkův kopec, Výhledy a část Holubky navazující na místní část města Maršovice a také v místních částech města Jiříkovice, Maršovice, Petrovice a Rokytno v režimu svozu jedenkrát za 14 dní v sudý týden roku bude ukončen dne 13. a 14. listopadu. Od 20. a 21. listopadu bude totiž v těchto lokalitách prováděn pouze svoz SKO v režimu jedenkrát týdně. Zároveň informují, že svoz biologicky rozložitelného a směsného komunálního odpadu z veřejně přístupných nádob bude od 15. listopadu zajišťován pravidelně 1x měsíčně, a to vždy ve středu za příznivých klimatických podmínek.

Kulturní akce 

Až do soboty 11. listopadu probíhá v Horáckém muzeu tradiční včelařská výstava s názvem Vůně medu. Výstava bude každý den dostupná v čase od 8:00 do 17:00 hodin. V poslední den výstavy, tedy v sobotu 11. listopadu bude výstava přístupná již pouze do 14:00 hodin. 

Městské lázně slaví 8 let provozu. Přichystaly si proto speciální narozeninovou nabídku, při které se například dnes ve středu 8. listopadu od 18:00 hodin uskuteční jejich Narozeninový saunový rituál. V sobotu 11. listopadu pak pod taktovkou lázní proběhne Sobota plná her a zábavy, kdy budou pro děti připraveny míčky, nafukovací prvky a další. Městské lázně se také připojují ke sbírce ke Dni válečných veteránů. Více informací můžete nalézt na stránkách lazne.nmnm.cz.

Dnes ve středu 8. listopadu v Kulturním domě od 19:00 hodin proběhne další promítání KINA. Tentokrát v podobě dokumentárního snímku s názvem Hranice, jehož autorem je Agnieszka Holland. Vstupné v hodnotě 120 Kč se platí na místě před začátkem promítání. 

Zítra ve čtvrtek 9. listopadu se v Kulturním domě od 19:00 hodin uskuteční další z tanečních večerů pro veřejnost, tedy Tančírna. Tentokrát bude na pořadu dne lekce tance waltz.

V sobotu 11. listopadu proběhne Svatomartinské hodování na Hotelu Medlov. Speciální program potrvá po celý den a bude rozšířen i do neděle 12. listopadu. Více informací získáte na webu Hotelu Medlov. 

V neděli 12. listopadu se v Podpalubí ZUŠ Jana Štursy uskuteční již tradiční Koncert mladých talentů v podobě vystoupení bývalých studentů zušky, kteří se vydali na dráhu profesionálních umělců.

V neděli 12. listopadu se v Kulturním domě v Křídlech uskuteční Snow Film Fest v podobě mezinárodního filmového festivalu zimních cestovatelských a sportovních filmů. Vstupné se platí na místě v hodnotě 50 Kč. Pořáda spolek Lysina. 

Ve středu 15. listopadu proběhne v Horácké galerii Koncert Sólistů. Koncert začíná v 17:00 hodin.

Ve středu 15. listopadu se v novoměstském Kulturním domě od 19:00 hodin sehraje další divadelní představení, tentokrát od Městského divadla v Brně v podobě insenace s názvem Vrabčák a anděl vyprávějící o životních osudech Edith Piaf a Marlene Dietrich. Poslední vstupenky v předprodeji za zvýhodněnou cenu je možné zakoupit online v rámci sítě Smsticket, nebo v kanceláři Informačního centra.

Informační centrum dále oznamuje, že v jeho kanceláři zakoupíte vstupenky na různá představení, akce a koncerty. Například na hudební vystoupení písničkáře Karla Plíhala. Zároveň je nově spuštěn předprodej na vystoupení hudebního uskupení Hop Trop. Navíc můžete zakoupit vstupenky na další ze série LiStOVáNí, tentokrát s podtitulem Literární hysterie. Více informací o zmiňovaných, ale i jiných akcích najdete na webu města.

Ztráty a nálezy

V Městské knihovně byly minulý týden nalezeny klíče s čipem a také dámská vesta. Majitelé se o svoje věci mohou přihlásit na Podatelně MěÚ.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250