Informační centrum

Pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 8. ledna 2024

/ Erik Havlík

Vyslechněte si pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 8. ledna 2024.

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie zítra v úterý dne 9. ledna, a to v čase od 7:30 do 14:30 hodin. Vypnutá oblast: Horácká galerie a dále pak také budova dopravce na autobusovém nádraží. Děkujeme za pochopení.

Dny otevřených dveří na gymnáziu

Gymnázium Vincence Makovského srdečně zve na svoje Dny otevřených dveří, které se uskuteční v pátek 12. a v sobotu 13. ledna. V pátek 12. ledna se akce uskuteční v čase od 14:00 do 18:00 hodin a v sobotu v čase od 9:00 do 12:00 hodin. Těšit se můžete na prohlídky školy s průvodcem, konzultace s učiteli, prezentace vzdělávacích aktivit. Zjistíte všechny důležité informace o studiu na škole.

Kulturní akce

Dnes v pondělí 8. ledna proběhne vůbec první Chytrý kvíz letošního roku. Začátek je jako obvykle v 19:00 hodin.

Ve středu 10. ledna přivítáme v hlavním sále Kulturního domu Ladislava Ziburu, který nám přiveze stand-up program s názvem Prázdniny v Evropě. Začátek je v 19:00 hodin.

Ve čtvrtek 11. ledna se v Horácké galerii uskuteční workshop. Začátek je v 16:00 hodin a proběhne Laboratoř kreativního vzdělávání s Terezou Hamáčkovou

V neděli 14. ledna se v kulturním domě od 16:00 hodin uskuteční Větrná pohádka v podobě komunikativního představení s písničkami a milým humorem od Teátru Pavla Šmída. V souvislosti s tím informujeme, že vstupenky na tuto akci je možné zakoupit v kanceláři informačního centra nebo v rámci sítě smsticket.cz. 

Ve stejný den, tedy v neděli 14. ledna pořádá Oblastní charita Žďár nad Sázavou svůj Tříkrálový koncert. Proběhne v 17:00 hodin v kostele sv. Kunhuty a bude věnovaný všem asistentům, dobrovolníkům a dárcům.

Informační centrum dále oznamuje, že v jeho kanceláři můžete zakoupit vstupenky na různá představení a koncerty. Například na další LiStOVáNí, dále pak na koncert Vladimíra Javorského, na divadlo Božská Sarah, na Petra Nikla a Ondřeje Smeykala. Již teď můžete zakoupit vstupenky také na metalový koncert dvou kapel, a to INSANIA & D.O.P., nebo také na vystoupení jazzové divy a jejího kolegy s podtitulem Tellinger & Fresk. Novinkou je také možnost koupě speciálního poukazu na Houbařský kurz s Danielou, který startuje již 16. ledna. V prodeji jsou také vstupenky na divadelní představení Rozmarné léto, koncert Bratři Ebenové a také na Fotbalový ples. Více informací o zmiňovaných, ale i jiných akcích najdete na webu města. Vstupenky na divadelní představení Šašek a syn od Divadla Bolka Polívky jsou beznadějně vyprodané. 

Podcasty

V podcastové serii Zastávka na trati včera vyšel 21. díl, ve kterém jsme tentokrát přivítali dva novoměstské faráře – Ondřeje Rumla a Miroslava Kulifaje. Na stránce Horáckého muzea pak také najdete novou sérii videí, která představuje některé vybrané příběhy z okolí, dále pak sbírkové předměty apod.

Sportovní informace

Akutálně se svezete na sjezdovce Ski Harusák, ale i na svahu v Novém Jimramově. Ve Vysočina Areně probíhají práce na opravě tratí po ČP v žactva, který proběhl v Areně o víkendu. Znovu se svezete od čtvrtečního dne.

Ztráty a nálezy

Dne 26. prosince byly u vlakového nádraží nalezeny klíče. Zároveň byl také před Vánocemi na Holubce nalezen klíč s přívěsky. Na přechodu u Autocentr Hudec byl v pátek 5. ledna nalezen klíč. V pátek 5. ledna byl také na cestě u říčky Bezděčky, tedy v prostoru mezi Luční ulicí a ulicí Hájkovou nalezen klíč. Majitelé se o svoje věci mohou přihlásit na podatelně MěÚ.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250