Informační centrum

Pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 6. září 2023

/ Erik Havlík

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie v pátek dne 8. září, a …

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie v pátek dne 8. září, a to v čase od 7:30 do 16:30 hodin. Vypnutá oblast: ul. Zahradní, Na Výsluní, Polní, Cyrila Musila, ul. Lesní včetně areálu tábora čp. 60 ( areál Policie ČR), plyn. regulační stanice, chaty pod táborem, chata Junák čp. 71, chata Silvie čp. 70 a okolí, ul. Bělisko vč. plynové regulační stanice ( mimo školy čp. 295 a Enpeky čp. 389).

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie dne 15. září, a to v čase od 12:30 do 15 hodin. Vypnutá oblast: celá obec Studnice. 

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie dne 19. září, a to od 12:30 do 15:00 hodin. Vypnutá oblast: Vysočina Arena, tedy odběratelská trafostanice T49 N. Město Věž s č. 702556.

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické dne 20. září, a to od 11:30 do 15:00 hodin. Vypnutá oblast: Vysočina Arena, tedy odběratelská trafostanice T48 N. Město Střelnice s č. 702555.

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie dne 22. září, a to od 7:30 do 12:30 hodin. Vypnutá oblast: ul. Nečasova s čp. 26, dále pak ul. Nečasova – od domu s čp. 400 u kruhového objezdu směr obec Nová Ves po dům s čp. 1443, zároveň také ul. Petrovická, a to od kruhového objezdu po budovu s čp. 312 SCHWARTZ TECHNICKÉ PLASTY (ovšem mimo budovu s čp. 312).

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie dne 22. září, a to v čase od 12:30 do 15:00 hodin. Vypnutá oblast: celá oblast Zahradníkův Kout. 

Děkujeme za pochopení. 

Moštování

Moštárna ČZS za prodejnou Jednota COOP pod Nemocnicí Nové Město na Moravě oznamuje, že i letos proběhne tradiční podzimní moštování. S vlastní nádobou můžete přijít každou zářijovou a říjnovou sobotu, a to od 16. září, kdy proběhne první moštování. Služba bude v provozu v čase od 7 do 13 hodin. Po předchozí telefonické domluvě je možné také objednat krouhání zelí.

Kulturní akce

Na chodbě před Městskou knihovnou najdete nově výstavu obrazů Kamila Šustra. Zároveň informujeme, že koncem září v úterý 26. září proběhne od 17 hodin v knihovně Autorské čtení s Terezou Krejčí Dobiášovou, držitelkou ceny Magnesia litera. Autorka nám přečte z jejího nového počinu Tisíc let samoty

Zítra ve čtvrtek 7. září proběhne od 16 hodin první zahajovací lekce tanečního a společenského kurzu pro středoškoláky. Platba ze kurz se uskuteční na první zahajovací lekci. Více informací získáte na webu města v sekci akce.

V pátek 8. září se v Horácké galerii uskuteční akce Zámecká slavnost, která proběhne od 18 hodin. Vstupenky v předprodeji je možné zakoupit v kanceláři informačního centra nebo v rámci sítě smsticket.cz.

V sobotu 9. září proběhne další Farmářský trh. Ten jako obvykle nabídne kvalitní nabídku potravin a produktů s jasným původem. Doprovodný program tentokrát nabídne vystoupení PressBandu.

Dům dětí a mládeže Nové Město na Moravě pořádá v sobotu 9. září akci s názvem Koloběžkiáda. Akce se uskuteční za příznivého počasí u Klečkova rybníku od 14:30 hodin. Akce je určena pro děti do 10 let. V případě nepříznivého počasí bude akce zrušena.

V neděli 10. září proběhne v parku u evangelického kostela od 14 hodin Zahradní slavnost. Rodinné odpoledne plné zábavy, hudby a dalšího programu, jehož výtěžek podpoří výstavbu Domova Pomněnka, mimo jiné nabídne vernisáž výstavy fotografií Vojtěcha Zikmunda, vystoupení sourozenců Marka a Šimona Peňázových nebo také hudební doprovod v podobě ženského pěveckého uskupení ZEVL. Více informací a kompletní program se dozvíte na webu města nebo na sociálních sítích. V rámci Zahradní slavnosti vystoupí i duo Joea Kučery a Jesseho Ballarda. 

V pondělí 11. září proběhne další Chytrý kvíz v Kulturáku. Začátek je v 19 hodin. 

Informační centrum dále oznamuje, že v jeho kanceláři zakoupíte vstupenky na různá představení, akce a koncerty. Například na Radůzu, nebo také na lednové travesti představení s názvem Dokud nás smrt nerozdělí. Zároveň také můžete zakoupit vstupenky na Adventní koncert pro Pomněnku, nebo na zářijové vystoupení hudebního uskupení Hrubá Hudba, a také na prosincové vystoupení Karla Plíhala. Je také spuštěn předprodej na představení, které proběhne v prostorách Kulturního domu 30. října, a to v podobě divadla s názvem Třináct u stolu se Simonou Stašovou a Miroslavem Etzlerem v hlavní roli. Můžete také mimo jiné zakoupit vstupenky na divadelní představení od Městského divadla v Brně s názvem Vrabčák a anděl. V rámci předprodeje na Partičku, která se uskuteční 18. září, si vstupenky můžete zakoupit v síti Ticketstream. Více informací o zmiňovaných, ale i jiných akcích najdete na webu města.

Podcasty

Informujeme, že v rámci podcastu s názvem (Pře)Žij historii vyšel minulý týden nový díl s Patrikem Pastrňákem o panovnických svatebních cestách a dalších tématech. Zároveň s tím informujeme, že v neděli 3. září vyšla na YouTube a Spotify nová epizoda podcastové série Zastávky na trati. Tentokrát s krajinným ekologem Petrem Halasem. 

Sportovní informace

V sobotu 9. září se na hřišti v Pohledci střetne tým mladších a starších žáků SFK Vrchovina se svým soupeřem v podobě žáků fotbalového klubu Bystřice nad Pernštejnem. Mladší žáci svůj zápas začínají v 9:00 hodin a starší žáci v 10:45 hodin. Ve stejný den, tedy v sobotu 9. září se pak tým SFK Vrchovina Muži „A“ střetne na novoměstském fotbalovém hřišti se svým soupeřem ze Ždírce nad Doubravou, tedy konkrétně s klubem TJ Tatran. Zápas začíná s úderem 16 hodiny. 

V úterý 12. září pořádá SFK Vrchovina svůj Fotbalový nábor dětí ve věku od 4 do 13 let věku. Nábor začíná v 16:30 hodin.

Informujeme také, že Jednota Orel Nové Město na Moravě pořádá florbalový nábor. Více informací se dozvíte na webu města v sekci akce nebo také na stránkách webu www.orelnmnm.cz

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250