Informační centrum

Pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 6. října 2023

/ Erik Havlík

Poslechněte si pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 6. října.

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 10. října, a to v čase od 7:30 do 10:00 hodin. Vypnutá oblast: ul. Německého, a to od domu s čp. 650 a 810 směrem dolů podél plynové reg.stanice po křižovatku s ul. Blažíčkova a dále pak také dům s čp. 1190, dále pak také ul. Blažíčkova, a to od křižovatky s ul. Německého nahoru levá strana, a to od domu čp. 654 po dům s čp. 680 včetně, dále pak také ul. Němcova, ul. Jamborova a také čp. 776 a také ul. Nečasova s čp. 328.

Ve stejný den pak bude také přerušena dodávka elektrické energie v čase od 10:00 do 12:30 hodin. Vypnutá oblast: ul. Německého, a to od domu s čp. 811 a 838 nahoru po křižovatku s ul. Blažíčkova, dále pak ul. Jamborova (ovšem mimo budovu s čp. 776), dále pak také ul. Blažíčkova (ovšem mimo řady domů od domu čp. 654 po čp. 680), zároveň také ul. Podlouckého, a to včetně benzinové čerpací stanice u hl. silnice č. 19.

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie dne 11. října, a to v čase od 7:30 do 15:30 hodin. Vypnutá oblast: část Maršovic, a to domu s čp. 60, dále pak stavba na parc s č. 303/21, a dále pak dům s čp. 104 a 94.

Zároveň bude také přerušna dodávka elektrické energie dne 18. října, a to v čase od 7:30 do 16:30 hodin. Vypnutá oblast: Obec Pohledec včetně odběratelské trafostanice Pohledec vodárna (č. 200681), Pohledec družstvo (č. 200675), trafostanice Pohledec VOJSKO č. 200682 a Eurotel č. 201278 (Pohledecká skála).

Děkujeme za pochopení.

Lokální deratizace v Novém Městě na Moravě

V Novém Městě na Moravě bude realizována lokální deratizace na ulici Nádražní, Nezvalova, Pavlovova a Mendlova. Kladení prvních nástrah proběhne v termínu od 16. do 20. října. Následně bude probíhat kontrola pokládek a jejich případné doplnění přibližně po 14 dnech od první pokládky, celá akce závisí na vhodných klimatických podmínkách. Více informací získáte na webu města.

Moštování

Moštárna ČZS za prodejnou Jednota COOP pod Nemocnicí Nové Město na Moravě oznamuje, že i zítra v sobotu proběhne další ze serie podzimního moštování. S vlastní nádobou můžete přijít v čase od 7:00 do 13:00 hodin. Po předchozí telefonické domluvě je možné také objednat krouhání zelí.

Kulturní akce

Zítra v sobotu 7. října se od 8:00 hodin na Vratislavově náměstí uskuteční další Farmářský trh, který tentokrát ukončí hlavní sezónu. Jako obvykle trh nabídne kvalitní nabídku potravin a produktů s jasným původem. Doprovodný program nabídne vystoupení hudebního uskupení Radňovická kapela.

Zítra v sobotu 7. října pořádá Kulturní a společenská komise Nového Města na Moravě tradiční Setkání rodáků a přátel našeho městapadesátníků. Začátek je ve 14:00 hodin.

Zítra v sobotu 7. října se ve svatebním sále v Horácké galerii uskuteční Muzikoterapeutická relaxace v podání interpretů Ora Rangi, a to v čase od 18:00 hodin. Více informací o možnosti přihlášení se na akci získáte na webu města.

V neděli 8. října pořádá Horácke muzeum Exkurzi do sadu Josefa Koněrzy ve Slavkovicích. Exkurze bude zahájena ve 14:30 hodin před budovou s čp. 68 ve Slavkovicích. Doporučujeme vlakové spojení ve 14:02 z Nového Města na Moravě, které ve 14:09 dojede do Radňovic. Z tohoto místa je to pak necelý kilometr do sadu. Pro více informací navštivte web Horáckého muzea.

V pondělí 9. října se v Presbyterně evangelického kostela od 16 hodin uskuteční další Relaxační malování pod vedením Taťány Novotné. Jedná se o první setkání. Malování se pak uskuteční každé pondělí v čase od 16:00 do 17:30 hodin. Cena za 1 setkání je 270 Kč. Při předplacení 5 setkání je cena 1100 Kč. V ceně je zahrnut veškerý výtvarný materiál. Více informací získáte na jednom z uvedených kontaktů a na webu města v sekci akce. 

V pondělí 9. října pak od 19:00 hodin proběhne v Kulturním domě další Chytrý kvíz

V úterý 10. října pořádá Městská knihovna další Tvůrčí dílnu. Tentokrát budeme vyrábět létajícího draka. Začátek je v 16:00 hodin. Na dílničku je nutné být předem přihlášený. 

V Městských lázních se v úterý 10. října uskuteční Saunový rituál pro muže. Začátek je v 11:00 hodin. 

V úterý 10. října se v Kulturním domě od 19:00 hodin uskuteční koncert RADŮZY s kapelou. Vstupenky za zvýhodněnou cenu můžete zakoupit v rámci sítě smsticket.cz nebo v kanceláři Informačního centra.

Mateřské centrum Lísek pořádá besedu, která proběhne 12. října v čase od 16:30 do 18:00 hodin v místnosti K1 v Kulturním domě. Beseda s dětským lékařem Jonášem Marečkem proběhne na téma léčby nejčastějších infekčních chorob u dětí. Přednáška je bez registrace a zcela zdarma. 

V pátek 13. října se v hlavním sále Kulturního domu uskuteční od 19 hodin Slavnostní prodloužená tanečního kurzu. Vstup na slavnostní večer bude otevřen od 18:00 hodin. K tanci a poslechu zahraje Tataband. Vstupné se platí na místě v hodnotě 200 Kč.

V pátek 13. a v sobotu 14. října se v kulturním domě v Křídlech uskuteční Festival Křídla. V pátek zahraje Gamba Blues Band a dále pak ex bubeník Boba Dylana, Winston Watson, který s kapelou, kterou dal dohromady spolu s Janem Holečkem, zahraje ty největší kousky z Dylanovy tvorby. V sobotu se v rámci festivalu uskuteční sportovní fotbalové utkání, second hand, divadlo pro děti a dospělé a mnohem více. Zahrají kapely jako Hrabě Monte Crazy, Sóma apod. Vstupenky zakoupíte v rámci sítě smsticket.cz. Více informací získáte na webu města nebo na webových stránkách spolku Lysina

V sobotu 14. října se v novoměstském Kulturním domě uskuteční představení Michala Nesvadby s podtitulem Michal na hraní. Představení proběhne od 15:00 do 17:00 hodin a po něm bude možné se s Michalem vyfotit nebo jej požádat o podpis. Představení bude interaktivní a po celou dobu budou děti aktivně zapojeny do dění. Michal naučí děti pořádku ve svých hračkách. Vstupenky je možné zakoupit pouze online, a to v rámci sítě smsticket.cz. 

Informační centrum dále oznamuje, že v jeho kanceláři zakoupíte vstupenky na různá představení, akce a koncerty. Například na festival Křídla. Zakoupit vstupenky také můžete na divadlo s názvem Vrabčák a anděl či na hudební vystoupení písničkáře Karla Plíhala. Vstupenky na divadlo Třináct u stolu jsou beznadějně vyprodané. Zároveň je nově spuštěn předprodej na vystoupení hudebního uskupení Hop Trop. Navíc můžete zakoupit vstupenky na další ze série LiStOVáNí, tentokrát s podtitulem Literární hysterie. Více informací o zmiňovaných, ale i jiných akcích najdete na webu města. 

Sportovní informace

V sobotu 7. října se na novoměstském fotbalovém hřišti uskuteční utkání mezi týmem SFK Vrchovina Muži „A“ a týmem TJ Lanžhot. Zápas začíná s úderem 15. hodiny. Den na to v neděli 8. října se pak na novoměstském fotbalovém hřišti uskuteční utkání starších a mladších žáků SFK Vrchovina. Mladší žáci se se svým soupeřem v podobě týmu Želetavy / Rokytnice střetnou s úderem 9. hodiny, starší žáci pak navážou v 10:45 hodin.

V neděli 8. října se v areálu přírodního koupaliště v našem městě uskuteční od 9:00 hodin XXXVII. ročník Podzimního přespolního běhu a zároveň XXVIII. Memoriálu Jiřího Bláhy. Akci pořádá Atletický oddíl TJ Nové Město na Moravě. Tento ročník podpořila firma Hettich a město Nové Město na Moravě. Startovné se platí v hodnotě 20 Kč. 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250