Informační centrum

Pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 4. srpna 2023

/ Erik Havlík

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 8. srpna, a to v …

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 8. srpna, a to v čase od 7.30 do 12:30 hodin. Vypnutá oblast: celá obec Studnické paseky.

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie dne 25. srpna, a to v čase od 12:30 do 15 hodin. Vypnutá oblast: Celá ul. Jánská včetně Auto Janíček čp. 222 (mimo čp. 400), dále pak ul. Brněnská s čp. 255 (čerpací stanice), a dále pak také budova s čp. 1277, 1273.

Zároveň bude přerušena dodávka elektrické energie dne 30. srpna, a to v čase od 7:30 do 16:30 hodin. Vypnutá oblast ul. Žďárská s čp. 309, 714 až 723, dále pak budova s čp. 990 + také garáže před budovou s čp. 716 a 717, dále pakcelá ul. Purkyňova, ul. Vlachovická (od ul. Žďárská po Medin, včetně zastávky ČD č. 620 a okolí). 

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie i dne 23. srpna, a to v čase od 7:30 do 14:30 hodin. Vypnutá oblast:bec Pohledec včetně odběratelské trafostanice Pohledec vodárna (č. 200681), Pohledec družstvo (č. 200675), trafostanice Pohledec VOJSKO (č. 200682) a Eurotel č. 201278 (Pohledecká skála).

Děkujeme za pochopení. 

Dopravní omezení

Odbor dopravy a vnitřních věcí informuje, že v souvislosti s konáním společenské a kulturní akce s názvem Pouť na kostelíčku a vzhledem k doprovodným pouťovým atrakcím, které bude možné i letost nalézt na Vratislavově náměstí, vycházejí v platnosti některá dále blíže specifikovaná dopravní omezení.

Dopravní omezení v podobě uzavření diagonály na Vratislavově náměstí je platné od pondělí 7. srpna, a to od 17 hodin do pondělí 14. srpna rovněž do 17 hodin. Dopravní omezení spojené s uzavřením ulice Malá (konkrétně od křižovatky s ulicí Tyršovou po křižovatku u „chráněného bydlení“) je platné od neděle 13. srpna od 6:00 do 18:00 hodin. Děkujeme za pochopení.

Kulturní akce

Dnes v pátek 4. srpna se v Horácké galerii od 19 hodin uskuteční divadlo s názvem Všechny báječné věci. Jedná se o dojemnou a vtipnou interaktivní inscenaci pro jednoho herce s Danielem Krejčíkem v hlavní roli. Vstupenky v plné ceně bude možné zakoupit i na místě. 

Zítra v sobotu 5. srpna se v Petrovicích od 13 hodin pod taktovkou SK Petrovice uskuteční akce s názvem Ponorka tour neboli cyklistické závody pro celou rodinu. 

Zítra v sobotu 5. srpna se v Městských lázních uskuteční akce s názvem Hravá sobota. Akce začíná ve 14 hodin.

V neděli 6. srpna se na Koupališti od 14 hodin uskuteční akce s názvem U vody hravě a zdravě. Pořádá Místní skupina Českého červeného kříže a Městské lázně. Cílem akce je naučit – připomenout dětem a dospělým zásady bezpečného pobytu u vody. Proběhnou ukázky záchrany tonoucího a první pomoci – KPR s využitím AED, plavčicí z Městských lázní, Jitkou Sochorovou a záchranářem Matějem Sklenářem. Dále se můžete těšit například na: pohybové aktivity pro děti, cvičení na vodě s lektorem, fotbal u vody s SFK Vrchovina a další.

Od čtvrtka 10. až do neděle 13. srpna se v Horácké galerii uskuteční workshop s podtitulem Tvořte s profíky: Jan Hrubec. Workshop je určen pro 5 až 10 osob a je možné se na něj přihlásit na e-mailu Horácké galerie, nebo po zavolání na pokladu, kde také získáte více informací. Workshop pak bude slavnostně zakončen 13. sprna, kdy se v prostorách galerie v čase od 14 do 17 hodin uskuteční vernisáž.

V pátek 11. srpna se na Rokytně, konkrétně na výletišti v Obůrce uskuteční od 21 hodin Taneční zábava se skupinou MAY DAY. V případě deště budou lavičky zastřešeny stanem. Pořádá SDH Rokytno.

Informační centrum dále oznamuje, že v jeho kanceláři zakoupíte vstupenky na různá představení, akce a koncerty. Například na Radůzu, na srpnový koncert Vlčnovjanky, nebo také na lednové travesti představení s názvem Dokud nás smrt nerozdělí. Zároveň také můžete zakoupit vstupenky na Adventní koncert pro Pomněnku, nebo na zářijové vystoupení hudebního uskupení Hrubá Hudba, nebo také na vystoupení Karla Plíhala. Více informací o zmiňovaných, ale i jiných akcích najdete na webu města.

Sportovní informace

Zítra v sobotu 5. srpna se od 17 hodin na novoměstském fotbalovém hřišti uskuteční fotbalové utkání mezi týmem SFK Vrchovina „Muži A“ a FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou „A“.

Ztráty a nálezy

Dne 27. července byly v městské části Holubka nalezeny klíče od auta. Dne 31. července byla nalezena na Žďárské ulici bunda. Dne 2. srpna byly v blízkosti nové Poliklinky nedaleko vlakového nádraží nalezeny dámské náušnice. Dne 1. srpna se na Vratislavově náměstí nalezly dioptrické brýle. Majitelé se o svoje věci mohou přihlásit na Podatelně MěÚ.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250