Informační centrum

Pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 29. března 2023

/ Erik Havlík

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 31. března a to v …

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 31. března a to v čase od 7:30 do 14:30 hodin. Vypnutá oblast: Celá obec Pohledec včetně odběratelské trafostanice Vodárna č. 200681, dále pak odběratelská trafostanice Družstvo č. 200675, Vojsko č. 200682 a Eurotel č. 201278 (Pohledecká skála). 

Zároveň bude přerušena dodávka elektrické energie i dne 5. dubna a to v čase od 7:30 do 15:30 hodin. Vypnutá oblast: Část chatové lokality Borovina – Ořeší (tedy od chaty č. 302 směrem k chatě č. 208, 206 a 199 až po napájení parcely č. 3601/15).

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie i dne 6. dubna a to v čase od 7:30 do 12 hodin. Vypnutá oblast: Odběratelská trafostanice Petrovice učiliště (č. 200658). 

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie i dne 12. dubna a to v čase od 7:30 do 16:30 hodin. Vypnutá oblast: ul. Soškova – a to areál firmy Roto včetně rodinného domu a okolí (d. č. 1344, 651, 1564, 132, …), dále pak také část zahrádek za potokem (lokalita tzv. Ořeší) a na ulici Luční oblast garáží. 

Děkujeme za pochopení.

Odevzdání přihlášek ke studiu ve specializované třídě I. ZŠ

Informujeme, že na pátek 31. března připadá termín odevzdání vyplněných přihlášek ke studiu ve specializované třídě I. ZŠ. Přihlášky jsou k dispozici na sekretariátu školy, nebo je možné tiskopis získat v elektronické podobě na jejich webových stránkách.

Kulturní akce

Až do 16. dubna můžete ve vestibulu Horáckého muzea navštívit Výstavu kraslic Hany Šmikmátorové.

V pátek 31. března se od 19 hodin v KD v Křídlech představí Ochotnický divadelní spolek Křídla se svojí novou veselohrou nazvanou U nás na dědině aneb Kristýnka z formanky. Předprodej vstupenek probíhá v prodejně ZZN v Novém Městě na Moravě. Repríza představení pak proběhne 1. a 2. dubna, dále pak 8. a 9. dubna a zároveň i 14. dubna.

V neděli 2. dubna se od 17 hodin v Horácké galerii uskuteční vystoupení BROLN v podobě Charitativního koncertu. Kompletní výtěžek z koncertu poputuje na konto novoměstské nemocnice. Vstupenky v předprodeji je možné zakoupit v Horácké galerii.

V pondělí 3. dubna se v Presbyterně evangelického kostela od 16 hodin uskuteční další ze série Relaxačního malování pod vedením Taťány Novotné.

V pondělí 3. dubna se od 16 hodin v KD uskuteční moderovaná Beseda s hejtmanem Kraje Vysočina Vítězslavem Schrekem a poslankyní Evou Decroix. Pro účast je z důvodu omezené kapacity nutné předchozí přihlášení. Více informací najdete na webu města v sekci akce. 

V úterý 4. dubna se v KD (pozn. konkrétně v klubovně č. 1) od 15 hodin uskuteční setkání pro pedagogy i veřejnost s podtitulem Jak na podporu čtenářství. Akce je bezplatná, je však nutné se na ni rovněž registrovat. Více informací a možnost přihlášení se na akci najdete na webu města. Setkání pořádá Místní akční plán rozvoje vzdělávání.

Ve středu 5. dubna proběhne od 16 v Horácké galerii Vernisáž výstavy Pavel Kopáček. Výstava potrvá až do 4. června.

Stejný den, tedy ve středu 5. dubna se v Horácké galerii od 17 hodin uskuteční akce s názvem Barevné odpoledne v podobě vystoupení žáků z varhanní třídy Lukáše Bartoše a třídy zobcových fléten Jany Kabrdové.

Informační centrum dále oznamuje, že v jeho kanceláři zakoupíte vstupenky na různá představení, akce a koncerty. Například na divadelní představení Gádžové jdou do nebe, či vstupenky na další ze série koncertů Pódium NMNM. Více informací o zmiňovaných, ale i jiných akcích najdete na webu města.

Sportovní informace

V sobotu 1. dubna se od 15:30 hodin uskuteční na novoměstském fotbalovém hřišti utkání mezi SFK Vrchovina  – MUŽI „A“ a ČSK Uherským Brodem. V neděli 2. dubna se od 9 hodin na hřišti v Pohledci uskuteční zápas mezi mladšími žáky SFK Vrchovina a Bystřicí nad Pernštejnem. V 10:45 pak pokračuje zápas starších žáků.

V neděli 2. dubna se od 9:30 hodin uskuteční tradiční běh KORUNOU za korunu. Sraz je na hrázi Cihelského rybníka. Akce se uskuteční za podpory Atletického oddílu TJ Nové Město na Moravě z. s. a města Nové Město na Moravě.

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250