Informační centrum

Pravidelné hlášení městského rozhlasu ze dne 28. dubna 2023

/ Erik Havlík

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 4. května, a to v …

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 4. května, a to v čase od 9:30 do 12:30 hodin. Vypnutá oblast: část obce Olešná směr Nové Město na Moravě a Zubří.

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie dne 5. května v čase od 7:30 do 16:30 hodin. Vypnutá oblast: celá ulice Jánská včetně Auto Janíček čp. 222 (mimo č. 400), dále pak ul. Brněnská čp. 255 (tedy čerpací stanice), dále pak dům čp. 1277 a 1273. Ulice Soškova – areál firmy Roto včetně rodinného domu a okolí (budovy s čp. 1344, 651, 1564, 132, …), zároveň také část zahrádek za potokem (lokalita Ořeší), ulice Luční – oblast garáží, dále pak také lokalita U Pustého mlýna (Nad Pustým křížem – chaty, zahrádky).

Zároveň bude také přerušena dodávka elektrické energie dne 15. května v čase od 7:30 do 10 hodin. Vypnutá oblast: ulice Žďárská s čp. 48.

Děkujeme za pochopení.

Změna svozu komunálního odpadu

Technické služby s.r.o., Nové Město na Moravě informují, že se z důvodu státního svátku pondělní svoz komunálního odpadu uskuteční již zítra v sobotu 29. dubna. Konkrétně se jedná o tyto oblasti: katolický a evangelický hřbitov, u Billy, dále pak ulice Nad městem, ulice Wolkerova, Čapkova, Mrštíkova, Kárnikova, Vančurova a Olbrachtova. Pokud nebude sběrná nádoba ke svozu přistavena v daném termínu, bude vyvezena až při dalším řádném svozu.

Děkujeme za pochopení.

Oznámení o plánované uzavírce

Informujeme, že v neděli 30. dubna od 10 hodin dopoledne proběhne úplná krátkodobá uzavírka místní komunikace ul. Bělisko od křižovatky s místní komunikací ul. Nad Městem k parkovišti u Koupaliště. Důvodem je konání společenské a kulturní akce s názvem Čarodějnice, kterou pořádá DDM.

Kulturní akce

Od dnešního dne, tedy od pátku 28. dubna je možné ve vestibulu Horáckého muzea shlédnout výstavu věnovanou Pavlu Kopáčkovi. Výstava proběhne v rámci tematického roku Výtvarného Novoměstska

Do Nového Města na Moravě zavítal Cirkus Moravan. Najdete jej za Orlovnou na ulici Soškova. Dnešní představení proběhne od 17:30 hodin, zítřejší od 15 hodin a v neděli od 11 hodin.

Zítra v sobotu 29. dubna proběhne v KD od 10 do 11 hodin Čarodějnická show Míšy Růžičkové.

Městské lázně srdečně zvou všechny návštěvníky v průběhu prodlouženého víkendu do svých prostor, kde budou připraveny nafukovací prvky a další. Prvního květa je také možné využít slevu na zážitkovou koupel pro páry apod.

V neděli 30. dubna pořádá Dům dětí a mládeže akci k oslavě pálení Čarodějnic. Program se uskuteční od 18 hodin na Přírodním koupališti v Novém Městě na Moravě. Děti i jejich rodiče se mohou těšit na výtvarnou a kovářskou dílnu, výrobu lektvarů a spoustu zábavy včetně ohnivé show a mnoho dalšího. 

V úterý 2. května se v KD od 19 hodin uskuteční další promítání KINA. Tentokrát v podobě snímku s názvem Ostrov. Vstupné se platí na místě před začátkem promítání. 

Ve čtvrtek 4. května proběhne na Dvorku Horáckého muzea od 17 hodin tradiční Otevírání mlejnku. Vystoupí folklórní soubor Kamínek

U Hotelu Medlov se v pátek 5. května od 17 hodin uskuteční akce s názvem Vílí slavnosti ve formě sběru kontryhelu na loukách, tvořivou dílnu a další. 

V sobotu 6. května se od 8 hodin v parku na Vratislavově náměstí uskuteční další Farmářský trh. Ten jako obvykle nabídne kvalitní nabídku potravin a produktů s jasným původem. Zahájení hlavní sezony již 13. ročníku Farmářských trhů podpoří od 9 hodin doprovodný program v podobě vystoupení hudebního uskupení Jásalka Band a také prezentace Regionální potraviny spojená s ochutnávkou vítězných produktů. Současně proběhne na spodním Vratislavově náměstí Jarní trh. Ten nabídne svěží jarní sortiment, originální rukodělné výrobky a spoustu chutných produktů.

Informační centrum dále oznamuje, že v jeho kanceláři zakoupíte vstupenky na různá představení, akce a koncerty. Například na divadelní představení Gádžové jdou do nebe, dále pak také zakoupíte vstupenky na koncert legendárního trumpetisty Laca Decziho, který v Novém Městě na Moravě oslaví své narozeniny se svojí kapelou s názvem Celula New York. Dále pak zakoupíte vstupenky i na další ze série koncertů Pódium NMNM či na představení s názvem Všechny báječné věci. V prodeji už jsou také vstupenky na lednové travesti představení s názvem Dokud nás smrt nerozdělí. Více informací o zmiňovaných, ale i jiných akcích najdete na webu města.

Sportovní informace

Zítra v sobotu 29. dubna se na novoměstském fotbalovém hřišti od 16 hodin uskuteční zápas mezi týmem SFK Vrchovina – Muži „A“ a klubem FK Hodonín.

V neděli 30. dubna proběhne na hřišti v Pohledci od 9 hodin utkání mezi mladšími a staršími žáky SFK Vrchovina a žáky FC Velkého Meziříčí.

Ve stejný den, tedy v neděli 30. dubna od 9 hodin také proběhne ve Sportovní hale utkání mezi týmem přípravky SFK Vrchovina a přípravky SK Bystřice nad Pernštejnem.

Zároveň také informujeme, že SFK Vrchovina pořádá v úterý 2. května od 16:30 hodin nábor nových hráčů vě věku od 4 do 13 let. Zájemci se mohou dostavit na fotbalové hřiště v Novém Městě na Moravě. Další nábor pak proběhne za stejných podmínek i v úterý 16. května.

Ztráty a nálezy 

Dne 24. dubna byl na ulici Školní nalezen klíč. V Enpece na Vratislavově náměstí byl nalezen deštník. Dne 26. dubna byly na katolickém hřbitově u zadního vchodu nalezeny dioptrické brýle. Dne 26. dubna se u prodejny Pekárna Řečice na Vratislavově náměstí našlo pouzdro s brýlemi. Dne 27. dubna byly na ulici Vančurova nalezeny klíče od auta značky Volkswagen. Majitelé se o svoje věci mohou přihlásit na podatelně MěÚ. 

Informační centrum

Vratislavovo náměstí 114
592 31 Nové Město na Moravě

Naši partneři

point_upgrade_2022_vectorKoruna Vysočiny 03Cyklisté vítániicko-grenČEZKzN_banner_250x250